MedyaFaresi MedyaFaresi

Doğduğun Ev Kaderindir, dünyada en çok konuşulan dizi oldu

Tv8'in yeni dizisi olan ve başrollerini İbrahim Çelikkol ile Demet Özdemir'in paylaştığı Doğduğun Ev Kaderindir isimli dizi, ilk 3 bölümüyle dünya gündeminde en çok konuşulan dizi oldu.

Eklenme: 24 Ocak 2020 18:16 - Güncelleme: 24 Ocak 2020 18:24

İbrahim Çelikkol ve Demet Özdemir'in başrol oynadığı ve TV8 ekranlarında yayınlanan Doğduğun Ev Kaderindir, Çarşamba akşamı yayınlanan 3. bölümüyle Twitter'da Türkiye ve Dünya gündeminde en çok konuşulan dizi oldu

TÜRKİYE'DE VE DÜNYADA ZİRVE YAPTI

Yapımını OGM Pictures'ın yaptığı, yönetmenliğini Çağrı Bayrak'in üstlendiği, Dr. Gülseren Budayıcıoğlu'nun hikayesinden esinlenerek, Eylem Canpolat ve Ayşenur Sıkı'nın senaryosunu kaleme aldığı "Doğduğun Ev Kaderindir" Türkiye'de haricinde dünyada İspanya, İtalya, Brezilya ve Arjantin'de gibi ülkelerde TT oldu.

DOĞDUĞUN EV KADERİNDİR DİZİSİNİN KONUSU NEDİR?

Zeynep, iki farklı hayatı ve ondan beklentileri bambaşka olan anneleri arasında sıkışıp kalmış, genç bir hukuk öğrencisidir. Bir taraftan öz annesinin fedakarlıkları altında ezilirken, diğer taraftan da öbür annesinin onun için kurduğu hayalleri sırtlanmaya çalışır. Yıllardır iki taraf arasındaki dengeleri korumaya çalışırken, Zeynep gerçekte kim ve hangi ailesinin kızı olduğunu sorgulamaya devam eder. Bu, Zeynep'in cevabını bir türlü bulamadığı, yegane sorudur.

Mehdi, önce ailesinin sonra mahallesindekilerin sorumluluğunu üstlenmiş, herkesin güvenle sırtını yasladığı, cesur, fedakar ama bir o kadar da yalnız bir adamdır. Herkesin sevgisini böylesine kazanmışken, bir annesininkine layık olamaz. Mehdi'nin içinde öyle bir boşluk oluşur ki, orayı da babasının intikamıyla doldurmaya çalışır. Annesi; oğlunu içine düştüğü karanlıktan kurtarmak için, bir an önce mahalleden biriyle evlendirmeye karar verir.

Zeynep'in doğum gününde, erkek arkadaşı Faruk'tan aldığı evlenme teklifi; aslında onu adım adım Mehdi'ye yaklaştırmaktadır. Artık öz annesinin fedakarlıklarının karşılığını ödeme vakti gelmiştir. Zeynep bir kez daha hayatın planlardan değil, başa gelenlerden ibaret olduğunu anlayacak, kaderi onu yeniden doğduğu eve sürükleyecektir. Mehdi ve Zeynep yaralarını beraber iyileştirmeye çalışırlarken, birbirlerinin evi olma yolunda da mücadele edeceklerdir.

haberler.com