Abone Ol

Flaş: DHA Genel Müdürü Salih Zeki Sarıdanişmet oldu

Demirören Grubu’nun Doğan Medya Grubu'nu satın almasının ardından üst düzey görevlere yeni atamalar yapıldı. Tecrübeli gazeteci Salih Zeki Danişmet DHA Genel Müdürü oldu. Medyafaresi.com Sarıdanişmet'e başarılar diliyor.

Flaş: DHA Genel Müdürü Salih Zeki Sarıdanişmet oldu

Demirörenlerin satın aldığı Türkiye'nin en büyük ajanslarından biri olan Doğan Haber Ajansı'nda da bugün flaş bir gelişme yaşandı.

Türkiye genelinde 34 bürosu bulunan DHA, 81 ilde ve yüzlerce ilçede örgütlü olmanın yanı sıra yurt dışından da haber, fotoğraf ve görüntü servisi yapıyor.

ABD'nin Afganistan operasyonunu dünyada ilk olarak duyuran DHA, 'Taliban esirler' fotoğrafıyla da Foto Muhabirleri Derneği’nin ‘Yılın Haber Fotoğrafı Ödülü’nü aldı ve birçok uluslararası derginin kapağında yer aldı.

Irak operasyonu gibi birçok operasyonda da dünya genelinde gazetecilik başarılarına imza atan DHA, operasyonun başladığı dakikalarda Bağdat'a düşen bombaları ilk kez görüntüleyen ajans olurken, Reuters aracılığıyla DHA'nın görüntüleri tüm dünyaya geçildi.

Duayen gazeteciler Hasan Yılmaer ve Uğur Cebeci'nin ardından DHA'nın yeni Genel Müdürü Salih Zeki Sarıdanişmet oldu.

ÖZ GEÇMİŞİ

Salih Zeki SARIDANİŞMET; 1974, Kayseri doğumlu. Kayseri Lisesi ve İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi, Radyo-TV ve Sinema Bölümü mezunu.  Kayseri ve İstanbul'daki muhabirlik yapan Sarıdanişmet 2000 yılında DHA'da TV Haberlerinden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak göreve başladı. 2002-2003 yıllarında Skytürk Haber Müdürlüğü'nü yürüttü. 2004 yılında Washington'a taşınarak DHA Washington muhabiri oldu. Sarıdanişmet'in yapımcılığını üstlendiği Amerikalı gazete yazarlarının düzenli konuk olarak katıldığı 'Stüdyo Washington' isimli günlük program, 14 ay boyunca TRT Türk'te ekrana geldi.

2015- 2016  yılında Anadolu Ajansı Türk Dünyası Haberleri Müdürü olarak göreve başladı. 2016 Eylül ayından itibaren DHA Yeni Medya ve Projeler Direktörü ve İcra Kurulu Üyesi olarak çalışmalarını sürdürdü.