Abone Ol

Doğan Grubu'ndan Akit'e geçmiş olsun mesajı yağdı!

Teröristlerin silahlı saldırısına uğrayan Yeni Akit'e, Doğan Grubunun en tepesinden, en alttaki temsilcilerine kadar geçmiş olsun mesajları yağdı. Doğan Holding yöneticisi Mehmet Ali Yalçındağ Akit Medya Grubu'na geçmiş olsun ziyaretinde bulundu.

Doğan Grubu'ndan Akit'e geçmiş olsun mesajı yağdı!

Doğan Holding yöneticileri Mehmet Ali Yalçındağ ve Volkan Vural, Küçükçekmece'deki Akit Medya Grubu'na gelişlerinde, Akit TV Genel Yayın Müdürü Yakup Bulut tarafından kapıda karşılandı. Yalçındağ ve Vural'ın, Akit Medya Grubu İcra Kurulu Başkanı Mustafa Karahasanoğlu ve Yeni Akit GazetesiHaber Müdürü Kenan Kıran'ı ziyareti, basına kapalı yaklaşık bir saat sürdü.

Doğan Grubu'ndan Akit'e geçmiş olsun mesajı yağdı! - Resim: 1Akit'ten Aydın Doğan'a: Hürriyet'i tamamen kapat!

Çıkışta gazetecilere açıklamalarda bulunan Yalçındağ, "Maalesef üzücü bir saldırı oldu ama Allah beterinden saklasın diyoruz. Tedbirler alınıyor. Volkan Bey ile Akit TV ve Akit gazetesinin yöneticilerini ziyaret ettik. Geçmiş olsun dileklerimizi ilettik. Bütün camiamız adına, meslektaşlarımız adına geçmiş olsun dileklerimizi grubumuz adına ilettik" dedi.

Doğan Grubu'ndan Akit'e geçmiş olsun mesajı yağdı! - Resim: 2Akit'ten Arınç'a: Aydın Doğan'ın kollarına atladın!

'HEPİMİZ AYNI GEMİDEYİZ'

Bu tür saldırıların amacının Türkiye'nin huzurunu bozmak olduğunu belirten Yalçındağ, şunları kaydetti:

"Böyle saldırılar karşısında en önce beklentimiz; faillerin bir an önce bulunması, yakalanması, bu sebebin ortaya çıkarılması. Bundan da önemlisi, bu tür durumlarda birlik-beraberlik hakikaten bir bütünlük içerisinde resim vermemiz lazım. Çünkü bir Türkiye var. Hepimiz bu ülkede yaşıyoruz, hepimiz aynı gemideyiz. Bu sebeple ziyaret ettik ve geçmiş olsun dileklerimizi ilettik. Basın özgürlüğü açısından bunun önemli olduğunu düşünüyorum. Bu tür saldırıların amacı; Türkiye'nin huzurunu bozmak, ülkedeki düzeni bozmak, moralini bozmak."

Doğan Grubu'ndan Akit'e geçmiş olsun mesajı yağdı! - Resim: 3Yeni Akit'in yeni hedefi Hürriyet!

Volkan Vural ise şu değerlendirmelerde bulundu:

"Saldırıyı kınıyoruz. Medyaya olan saldırı, demokrasiye olan bir saldırı. Bu durumlarda medyanın bir bütün olarak birlikte hareket etmesi ve bu gibi saldırıları kınayarak, faillerinin bir an önce bulunup ortaya çıkarılmasını istemesi hepimiz için bir güvence olur."

'BU TERÖRE KARŞI EN ÖNEMLİ FOTOĞRAF'

Doğan Grubu'ndan Akit'e geçmiş olsun mesajı yağdı! - Resim: 4Akit ve Yeni Şafak'a saldırıyı hangi terör örgütü üstlendi?

Yeni Akit Gazetesi Haber Müdürü Kenan Kıran da Yalçındağ ve Vural'a ziyaretlerinden dolayı teşekkür ettiklerini belirterek, "Türkiye için çalışıyoruz. Teröre karşı hep birlikte yer alacağız. Bu, teröre karşı en önemli fotoğraf diyebiliriz" diye konuştu.

AA