Abone Ol

Son dakika haberi: Doğan Grubunda deprem! Mehmet Ali Yalçındağ istifa etti

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın damadı ve Enerji Bakanı Bakan Berat Albayrak’ın e-postalarının ele geçirilmesinin ardından ortaya çıkan e postaları nedeniyle tartışma yaratan Doğan Yayın Başkanı Mehmet Ali Yalçındağ istifa etti.

Doğan Grubunda deprem! Yalçındağ istifa etti

Odatv’nin haberine göre; Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı ve Tayyip erdoğan’ın damadı Berat Albayrak’ın e-postalarının ele geçirilmesinin ardından ortaya çıkan mesajları nedeniyle tartışma yaratan Doğan Yayın Başkanı Mehmet Ali Yalçındağ istifa etti. Dün istifa eden Yalçındağ  bu kararının kısa süre içinde duyurulması bekleniyor. Yalçındağ, istifasına gerekçe olarak yayımlanan mesajlarının ardından başlayan tartışmada yıpranmasını gerekçe gösterdi.

“Mesajları kendisinin göndermediğini söylemişti”

Son dakika haberi: Doğan Grubunda deprem! Mehmet Ali Yalçındağ istifa etti - Resim: 1Aydın Doğan'ın damadı Mehmet Ali Yalçındağ kimdir?

Redhack’in açıkladığı mesajların ardından söz konusu e-postaların gerçek olmadığını iddia eden Yalçındağ, “Benim bilgisayarım maalesef bir şekilde hacklenmiş. Benim günlük bütün raporlarım, rapor dediğim günlük, ben 22 senedir günlük tutuyorum. Hepsi maalesef çalınmış, ele geçirilmiş” demişti. Yalçındağ, teknik incelemenin devam ettiğini söyleyerek “Şaşkınlık içerisindeydim, ama teknik olarak benim bilgisayarımdan e-mail atılmış gibi… e-mail atabiliyorlarmış bilgisayarınızı ele geçirdikleri zaman. Yatak odasına girmek gibi bir şey” ifadelerini kullanmıştı.

Yalçındağ bu göreve 9 ay önce atanmıştı.

Son dakika haberi: Doğan Grubunda deprem! Mehmet Ali Yalçındağ istifa etti - Resim: 2Cumhuriyet'ten Yalçındağ'a şok manşet: İktidarın Damadı..