MedyaFaresi MedyaFaresi

Diyanet TV'de Yaz Kur'an Kursları başladı: Diyanet TV nasıl izlenir?

Yaz Kuran Kursları'nda eğitimleri Diyanet TV üzerinden, uzaktan eğitim yoluyla yapılacak. Yaz Kur'an Kursları 6 hafta boyunca devam edecek. Diyanet TV yayın akışı ve frekans bilgileri nelerdir?

Eklenme: 29 Haziran 2020 13:34 - Güncelleme: 29 Haziran 2020 13:44

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, yeni tip corona virüs (Covid-19) salgınına karşı alınan tedbirler nedeniyle bu yıl Yaz Kuran Kursları'nda eğitimlerin Diyanet TV üzerinden, uzaktan eğitim yoluyla yapılacağını belirterek, derslerin bugün başladığını ve 6 hafta boyunca devam edeceğini bildirdi.

Uzaktan Kuran kursu eğitimi

Diyanet İşleri Başkanlığının Diyanet TV üzerinden uzaktan eğitim yöntemiyle düzenlediği "Yaz Kuran Kursları Eğitim Programları", Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'ın yaptığı açılış dersiyle başladı.

Erbaş, her yaz tatilinde olduğu gibi bu senede çocukların Kur'anı, Hazreti Muhammed'i ve İslam'ı tanıyacakları Yaz Kuran Kursları'nı başlatmanın sevinç ve heyecanını yaşadıklarını belirtti.

Anne babaların, çocuklara karşı birtakım sorumlulukları olduğunu ifade eden Erbaş, "Bu sorumluluklarımızdan en önemlisi, şüphesiz çocuklarımızı hak ve hakikati bilen iyi bir insan ve güzel bir Müslüman olarak yetiştirmektir. Kendileriyle barışık, Rabbini tanıyan, peygamberini seven, Kuran'ı öğrenen ve dinini bilen bireyler olmaları ve İslam ahlakıyla ahlaklanmaları için gayret etmektir" diye konuştu.