Abone Ol

DİSK Basın İş: Sarıkaya'nın Tüm Görevleri Sona Erdirilmeli

Beyoğlu'nda Habertürk binası önünde toplanan DİSK Basın-İş üyeleri adına açıklama yapan Faruk Eren, emekçilere atılan tokadın affedilemez olduğunu söyledi.

DİSK Basın İş: Sarıkaya'nın Tüm Görevleri Sona Erdirilmeli

DİSK Basın-İş İhlas Haber Ajansı (İHA) çalışanı Ahmet Demir'e tokat atan Muharrem Sarıkaya'yı protesto etmek için Habertürk önünde eylem yaptı. Açıklamada "Sarıkaya'nın üye olduğu tüm meslek örgütlerine çağrımız bu lümpen tavrı hoş görmemeleri" denildi.

Olayın görüntülerinin çıkması ve sosyal medyada tepkilerin büyümesi üzerine birçok gazetecinin Sarıkaya'nın kendilerine de kötü davrandığını, mobbing uyguladığını dile getirdiğini aktaran Eren, Sarıkaya'nın tüm meslek örgütlerindeki üyeliklerinin sonlandırılması gerektiğini kaydetti.

Eren, "Gelen tepkiler üzerine Muharrem Sarıkaya Habertürk'ün Ankara Temsilciliği'nden istifa ettiğini açıkladı. Ancak gazete ve televizyondaki görevlerine devam edip etmediği net değil. Pek çok basın emekçisinin kolektif çabasıyla sürdürülebilen bir yayın faaliyetinde iş arkadaşına şiddet uygulamak, hele de bunu sırtını dayadığı güce, konumuna, titrine güvenerek yapmak, asla kabul edilemez. Habertürk yönetimine çağrımız Sarıkaya'nın bütün görevlerinin sona erdirilmesidir." ifadelerini kullandı.

Gruptakiler, açıklamanın ardından dağıldı.