Abone Ol

DGS sonuçları açıklandı mı? ÖSYM DGS sonuçlarını ne zaman açıklayacak?

DGS sınav sonucu açıklandı mı sorusu, Lisans eğitimine geçiş yapmak isteyen adaylar tarafından sorgulanmaya devam ediyor.

DGS sonuçları açıklandı mı? ÖSYM DGS sonuçlarını ne zaman açıklayacak?

DGS sınav sonuçları konusunda ÖSYM internet sitesi üzerinden gelecek olan duyuruyu merakla bekleyen vatandaşlar, açıklamanın yapılacağı gün ve saati sorguluyor. Peki, DGS sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, konuyla ilgili detaylı bilgiler...

2017 DGS sınav sonuçlarının ÖSYM tarafından ne zaman açıklanacağı binlerce vatandaş tarafından en çok merak edilen ve sorgulanan konular arasında yer almaya başladı. 23 Temmuz 2017 tarihinde uygulanan 2017 Dikey Geçiş Sınavı (DGS) Temel Soru Kitapçığı,  sınava başvuran adayların sınav sorularını inceleyebilmeleri amacıyla ÖSYM’nin Aday İşlemleri Sistemi üzerinden 25 Temmuz 2017 tarihinde saat 10:00’dan itibaren erişime açıldı. Şimdi tüm gözler DGS sonuçlarında. Peki, 2017 DGS sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?

23 Temmuz 2017 tarihinde uygulanan 2017- Dikey Geçiş Sınavı (2017-DGS) Temel Soru Kitapçığı,  sınava başvuran adayların sınav sorularını inceleyebilmeleri amacıyla ÖSYM’nin Aday İşlemleri Sistemi üzerinden 25 Temmuz 2017 tarihinde saat 10:00’dan itibaren erişime açılacaktır. Sınava başvuran adaylar,  10 gün süreyle ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr İnternet adresinden T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile soruların tamamına erişebileceklerdir. Sorular, Temel Soru Kitapçığı dizilimindedir.

DGS SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

DGS 2017 sınavının soruları ve cevaplarının önümüzdeki günlerde erişime açılması bekleniyor. Adaylar sınav sonuçlarını da heyecanla bekliyor. ÖSYM sınav takvimine göre 2017 DGS sonuçları 29 Ağustos 2017 tarihinde açıklanacaktır.