MedyaFaresi MedyaFaresi

Devlet Bahçeli’den çok sert Andımız çıkışı: Bekir Bozdağ kürdüm özgürüm diyebilir

MHP lideri Devlet Bahçeli Danıştay’ın verdiği Andımız kararını desteklerken, Andımız kararına tepki gösteren iktidarı da eleştirdi.

Eklenme: 20 Ekim 2018 19:23 - Güncelleme: 20 Ekim 2018 19:29

Danıştay’ın Andımız’ı kaldırılmasına ilişkin yönetmeliği iptal edilen kararı sonrasında, bir açıklama da MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli tarafından yapıldı.

Devlet Bahçeli Danıştay’ın verdiği kararı desteklerken, Andımız kararına tepki gösteren iktidarı da eleştirdi.

Bahçeli, “Andımızdan rahatsız olmaya, Andımızı hırpalamaya ve yaftalamaya hiç kimsenin hakkı yoktur” dedi.

Bahçeli açıklamasında, Andımız kararını hedef alan AKP milletvekili Bekir Bozdağ ve AKP'ye yakın Eğitim Bir-Sen sendikasını çok sert sözlerle eleştirdi.

"Sayın Bekir Bozdağ Danıştay kararına çok bozulmuş, anayasa ve yasanın alenen çiğnendiğini söylemiş. İşine geldi mi yargıya saygıyı bekleyen, işine gelmedi mi yasa çiğnendi diyen Sayın Bozdağ ve onun gibi düşünenlerin hala çözülme süreci üslubuna müracaatları talihsizliktir" diyen Bahçeli,

"Sayın Bozdağ Kürdüm, özgürüm diyebilir. Dilini tutan yoktur. Sus otur yerine diyen de yoktur. Buyursun, mizaç ve meşrebine müzahir değerlendirmesini yapsın.

Türk milleti kendisini en güzel ve yüksek mevkilere taşımıştır. Ama kendisi Türk milletini düşürmeyi aklından geçirmesin. PKK’lıyım, bölücüyüm, Kürdistan için çalışırım diyen varsa cezası bellidir, sonuçlarına katlanacaktır. 

Uyarıyorum, Sayın Bozdağ buna çok dikkat etsin. 81 ilde basın açıklaması yapan malum bir sendikanın başkanı da durum muhasebesi ve özeleştiriyi yapacak milliliği göstersin. 

Papaz kuş gibi uçar gider yargı kararı denilir. Andımızla ilgili yine yargı karar verir, ne var ki karşı çıkılır. Bunun neresi adil, neresi ahlakidir?

Andımız milli kimliğimizin alameti farikalarından birisidir. Sevmeyen varsa sussun, okumayacak varsa kendi işine baksın" ifadelerini kullandı.

İşte Devlet Bahçeli’nin sosyal medya hesabında yaptığı açıklama: