Abone Ol

Derya Tuna panik anlarıyla Daily Mail'in manşetinde: İnanılmaz video

Depremdeki panik anları kameraya yansıyan Derya Tuna'nın o anları İngiltere'nin en çok okunan haber sitelerinden Daily Mail'e de manşet oldu.

Derya Tuna panik anlarıyla Daily Mail'in manşetinde: İnanılmaz video

Ege bölgesini sarsan şiddetli depreme tam doğum gününü kutlarken yakalanan Derya Tuna'nın o anları İngiltere'nin en çok okunan haber sitelerinden Daily Mail'e de manşet oldu.

Tuna, merkezi Gökova Körfezi açıkları olan 6.6 şiddetindeki depreme tam da 52'nci yaşına girdiği sırada pastasının üzerindeki mumları üflerken yakalandı. Oğlu İdo ve yakın dostları Derya Tuna'yı alkışlayıp mutluluk dilerken aniden her yer sallanmaya başladı. Sarsıntının başlamasıyla birlikte arka plandaki ışık patlaması da videoya yansıdı.

Hürriyet'in haberine göre Tuna'nın depreme yakalandığı anı gösteren video dünya basınının da ilgisini çekti. Daily Mail internet sitesi Tuna'nın deprem nedeniyle yarıda kalan doğum günü kutlamasını "İnanılmaz video" diye yayınladı.

Sitenin okurları da o görüntülere yorum yağdırdı. Bazıları "Belki de bir daha hiç doğum gününü kutlamak istemeyecek" dedi.

Bir okur da kutlama sırasında meydana gelen sarsıntının ardından İdo'nun ve diğer konukların davranışlarına bakarak "Doğum günü videosu etkileyici. Türklerin deprem sırasında böylesine sakin davrandığını görmek ilginç. Özellikle de kamerayı kullanan kişinin. Neden, çünkü onlar depreme alıştılar. Eğer ben böyle bir depreme yakalansaydım çok derin bir panik yaşardım ve bundan kurtulmam hiç de kolay olmazdı" yorumunu yazdı.

Derya Tuna'nın yeni yaşını kutlarken depreme yakalanmasına ilişkin videoya çok sayıda "böyle şanssızlık olur mu "yorumu geldi.