MedyaFaresi MedyaFaresi

Dedeoğlu Ailesi Katliamının 78 Dakikalık Kamera Kaydında Flaş Detaylar

Gazeteci İsmail Saymaz, Konya'daki Dedeoğlu ailesi katliamının 78 dakikalık kamera çözüm tutanağının çıktığını belirterek dakika dakika yaşananları aktardı.

Eklenme: 17 Ağustos 2021 08:48 - Güncelleme: 17 Ağustos 2021 09:10

Konya'da katil Mehmet Altun'un, yedi kişilik Dedeoğlu Ailesi'ni nasıl katlettiği güvenlik kamerası kayıtlarının dökümlerinden ortaya çıktı. Katilin önce arabasıyla gelip gitmesi, bahçeye silahla girmesi, aile bireylerinin üzerine yürümesi ve tek tek ateş ettiği anlar dosyada ayrıntılarıyla yer aldı.

Halk TV'den İsmail Saymaz imzalı habere göre, kamera kayıtları dava dosyasına girdi. Döküme göre katil Mehmet Altun, saat 18.20’de eve giriyor. Altun, aile bireylerini ilk önce silahla yaralıyor. Ardından yerde acıyla kıvranan Metin ve Barış Dedeoğlu kardeşleri tek tek başlarına ateş ederek öldürüyor. Altun, vurulmamak için kaçan Sibel Dedeoğlu'nun peşinden koşuyor. En son güvenlik kamerasında evden dumanların yükseldiği ve Altun’un araçla uzaklaştığı görülüyor.

Konya’da 30 Temmuz’da meydana gelen bu cinayette baba Yaşar ve anne İpek Dedeoğlu ile çocukları Serpil, Serap, Sibel, Metin ve Barış öldürüldü. Olaydan sonra cinayet anına ilişkin sınırlı bir görüntü servis edildi. Bu görüntüde, bahçede kovalanan Altun’un sanki saldırıya uğramışçasına arkasından koşan aile bireylerine ateş ederken görülüyordu. Ancak görüntünün tamamı soruşturma dosyasına girdi ve gerçeğin bütünü açığa çıktı.

Kamera kaydına göre olay şöyle yaşandı:

17.56: Elinde poşet ve içinde kağıtlar bulunan bir dosya ile araçtan indi, evin bahçe duvarı yanında Sibel Dedeoğlu ile konuşmaya başladı. İfadesine göre kendisini belediye görevlisi olarak tanıttı. Yüzünde maske olduğu için Dedeoğlu kendisini tanıyamadı.

17.57: Altun ve Dedeoğlu konuşurken, Serpil Dedeoğlu konuşmaya dahil oldu. Altun, iki kadından uzaklaşarak dosyadaki kağıtları gösterdi.

17.58: Altun aracına yönelerek, sağ ön yolcu kısmından içeriye uzanıp bir şeyler almaya çalıştı. Kamera görüntüsüne Metin Dedeoğlu girdi.

17.59: Altun, dosyayı göstererek aile ile konuştu. Serap Dedeoğlu koşar adım kalabalığın yanına gitti.

Bu tartışmadan sonra evin önünden ayrılan Altun, saat 18.19’da aynı adrese geldi ve aracı Embiya Sokak’a bakacak şekilde park etti.

18.20: Metin ve Barış Dedeoğlu'nun bahçe kapısını açmasıyla Altun içeriye girdi.

18.21: Altun, bahçede elindeki evraklara bakarak, Dedeoğlu ile konuştu.

18.22: Poşetten tabanca çıkarıp baba Yaşar Dedeoğlu'na doğrulttu.

18.23: Tabancayla aileyi bir araya toplayarak, bahçe kapısını kapattı.

18.24: Sandalyeye oturup aile ile konuştu.

18.27: Serpil Dedeoğlu yerden bir şeyler alıp Altun’a attı. Aile hep birlikte Altun’un üzerine doğru hızlı adımlarla yürüdü. Bahçede kovalanan Altun, arkasından koşan Metin Dedeoğlu ve aile bireylerine ateş etti. Ardından Barış Dedeoğlu'na kurşun sıktı. Serap panikle yere takılarak ve ağabeyi Metin ateşle yaralanarak düştü. Metin Dedeoğlu vurulurken aile katilin üzerine yürüdü.

18.28: Altun, yerde yatan Barış ve Metin Dedeoğlu'na dönüp başından vurdu. Ardından tabancasına mermi doldurdu. O sırada Sibel Dedeoğlu kaçıyordu. Altun, kadının peşinden koştu ve onu da öldürdü.

18.29: Altun, bahçe kapısından çıkıp aracına yöneldi. Aracıyla ailenin evinin önünde geri manevra yaptı.

18.31: Şeffaf renkli pet bidondaki benzinle eve girdi. Eve kaçan kadını vurarak öldürdü ve içeriyi ateşe verdi.

18.33: Evden dumanlar yükselirken, Altun koşarak bahçe kapısından çıktı. Altun’un aracı sokaktan hızla ayrıldı.