Abone Ol

Davutoğlu’ndan bomba açıklama: Ben değil, Erdoğan söyledi

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu katıldığı bir televizyon kanalında Sözcü Gazetesi yazarı gazeteci Saygı Öztürk'ün sorularını yanıtladı.

Davutoğlu’ndan bomba açıklama: Ben değil, Erdoğan söyledi

Türkiye Cumhuriyeti’ni kuran nihai mercinin TBMM olduğunu belirten Davutoğlu, şöyle konuştu:

TBMM Cumhuriyetimizden önce kurulmuştur. O meclis bizim İstiklal Savaşı'mızı yönetmiştir.

Meclis kuşatıcıdır. Her yerden her kesimden insan tek bir hedef için toplanmışlardır. 24 Nisan’da Mustafa Kemal vicdana vurgu yapmıştır. Gün dayanışma günüdür. En liberal, en batıcı tüm kesimler o Meclis’te vardır.

Sosyal mesafeye dikkat ederek sayın Cumhurbaşkanı ve diğer liderlerle beraber bir resim verilseydi millete en güzel hediye verilmiş olurdu.

Ben elimde imkan olsaydı Meclis’te grupları olsun olmasın tüm liderleri çağırırdım. Şimdi vekilleri çağırıyorlar, kalabalık olacak, sosyal mesafeye uymak zor olurdu.

HÜKÜMET VAHİM HATALAR YAPTI

AKP hükümetinin corona virüsü ile mücadelede ciddi hatalar yaptığını vurgulayan Davutoğlu, “Corona virüsü Ocak ayında çıkmıştı. Mart ayında tespit edilmişti. Hiç kimse konuşmadan 16 Mart’ta seri tedbir paketleri açıkladım. Ocak ayında ilk virüs ve ölüm vakası olduğunda Türkiye’nin yönetiminde olsaydım 5 paketlik tedbirleri uygulamaya başlardım. Hükümet vahim hatalar yaptı. Krizi öngöremedi. İran ve İtalya’da ölümler zirvedeyken tedbir almadılar. Noktasal, fevri ayaküstü alınmış kararlarla yol alınmaya çalışıldı” ifadelerini kullandı.

ERDOĞAN SÖYLEDİ

Davutoğlu, “Suriye konusunda bütün suçlamalar bana yapılıyor. Ben ‘Emevi Camii’nde Cuma namazı kılacağız' diye birşey demedim. Bunu Cumhurbaşkanı Erdoğan söyledi. Pelikan çetesinin algı operasyonu. Suriye konusunda tek yetkili ben olsaydım durum buraya gelmezdi” ifadelerin kullandı.

PELİKAN DENİLEN ÇETE KABİNE İÇİNE SIÇRADI

Davutoğlu'nun konuşmasından söyle devam etti:

Pelikan denilen çete bana saldırdığında herkes sustu. Şimdi kabine içine sıçradılar. Pelikancılara bakın hepsi kripto FETÖ’cülerdir, dışarıyla bağlantısı olanlardır.

FETÖ ODAMI DİNLEDİ

FETÖ ben Dışişleri Bakanıyken odamı dinledi. Hiç şüpheniz olmasın bizim yüzümüzden telaşlanıyorlar. Telaşlanmasalar medyayı bize yasak yapmazlar. Ana medyada 4 aydır bir kez haberimiz yapılmadı.

Bizim il başkanımız olmak isteyen, üye olmak isteyenlere baskı yapıyorlar. Senin kızın, çocuğun şurada, sen bu işi yapıyorsun diyerek üstü kapalı tehdit ediyorlar. Bunları yapanlar bana Başbakanım diyen insanlar. Biliyorlar bizi bu millet bağrına basar.