MedyaFaresi MedyaFaresi

Medyadaki Davutoğlucular ve Bahçeliciler birbirine girdi

Odatv'nin haberine göre, Mehmet Ocaktan’ın yazısının ardından MHP’nin yayın organı Ortadoğu gazetesinden sert yanıtlar geldi.

Eklenme: 02 Ağustos 2017 16:45 - Güncelleme: 02 Ağustos 2017 16:49

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Tuğrul Türkeş'in kabine dışında kalmasının ardından yaptığı açıklamaları nasıl değerlendirdiğinin sorulması üzerine “Gidişinden haberimiz yokken, gelişimizden nasıl haberi olacak? Onu Ahmet Davutoğlu ölçüsüyle birilerinin izah etmesi lazım” demişti.

AKP Konya Milletvekili ve eski Başbakan Ahmet Davutoğlu ise Devlet Bahçeli’ye yanıt vererek “Bahçeli'den beklenen, nezaketten ve siyasi olgunluktan yoksun tavırlar yerine kendi sorunlarıyla yüzleşme cesaret ve erdemini göstermesidir” ifadelerini kullanmıştı.

Bahçeli-Davutoğlu tartışmasının ardından MHP cephesinden sert açıklamalar geldi.

Önceki gün ise Davutoğlu’na yakınlığıyla bilinen Karar gazetesinin yazarı Mehmet Ocaktan MHP’yi eleştirmişti. Ocaktan, “MHP’nin böyle bir saldırı başlatmasının mantıklı ve makul açıklamasını yapmak mümkün değil” demişti.

Mehmet Ocaktan’ın yazısının ardından MHP’nin yayın organı Ortadoğu gazetesinden sert yanıtlar geldi. Davutoğlu-Bahçeli kavgası, Davutoğlu’na yakınlığıyla bilinen Karar gazetesi ile MHP’nin yayın organı Ortadoğu gazetesin kavgasını doğurdu.

“GALİBA SEROK AMED ABİSİYLE MERAL ABLASININ YANINDA YER ALACAK”

 
Ortadoğu gazetesi yazarı Mustafa Önder, “Bay Ocaktan indirilince uçaktan” başlıklı bugünkü yazısında, “Adı Mehmet Ocaktan... AKP yağdanlığı... Tayyip Beyin uçağında geziyordu... Ödülünü 2007'de vekil olarak aldı ama bir daha yapmadılar nedense? Sonra Yeni Şafak'tan TMSF'deki Akşam'a geçince birçok yazarı biçmişti, Sancak da onu biçti ve postalandı. Şimdi Karar'da asıp kesiyor. Yani Bay Ocaktan indirilince uçaktan... Bakmış MHP ve Bahçeli hakkında yazınca ‘ekmek’ var... Galiba Serok Amed abisiyle Meral Ablasının yanında yer alacak... Komplo teorisyeni oluvermiş!” ifadelerini kullandı.

Bir başka Ortadoğu gazetesi yazarı Yıldıray Çiçek ise “Karar’daki FETÖ sevicilerin MHP oyunları!” başlıklı yazısında, Karar gazetesine şu sözlerle yüklendi:

“HOCAEFENDİ’ AŞKIYLA BÜYÜMÜŞ AHMET DAVUTOĞLU VE MEHMET OCAKTAN…”

“MHP üzerindeki operasyonda başarılı olamadılar, şimdi de yeni kurulacak parti üzerinden MHP'ye zarar vermeye çalışıyorlar. Mehmet Ocaktan, Ahmet Davutoğlu'nu savunma bahanesi üzerinden ‘Muhtemelen önümüzdeki aylarda MHP'yi derinden sarsacak yeni bir parti ortaya çıkacaktır’ duyuruları yapmaktadır. MHP üzerindeki operasyonlarda da niçin Meral Akşener'e destek vermiş, buradan gereken anlamı çıkarın... MHP'ye düşmanlıkları yanında, Recep Tayyip Erdoğan'dan da ‘görevden alma’ intikamını almak için yeni parti arayışları içinde oldukları çok net anlaşılmaktadır. Akıllarınca bir taşla iki kuş vurma peşindedirler. Mehmet Ocaktan'ın MHP hakkındaki özellikle 1 Kasım sonrası çabalarını dikkatle takip edin sonuç olarak bu çıkacaktır. Asıl seviyesizliği, hadsizliği, ölçüsüzlüğü Ahmet Davutoğlu yapacak ama Mehmet Ocaktan bu durumu bile getirecek MHP'nin barajı aşamayacağına ve kurulacak yeni partinin MHP'ye zarar vereceğine bağlayacak... Çünkü temennisi ve tek hayali budur. ‘Hocaefendi’ aşkıyla büyümüş Ahmet Davutoğlu ve Mehmet Ocaktan yine ‘hocaefendilerinin’ gözüne girmeye çalışıyor.” odatv