Abone Ol

Cübbeli Ahmet Hoca: HDP'ye Oy Verenleri Vatandaşlıktan Çıkartın!

Cüppeli Ahmet Hoca olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü HPD seçmenine beddua etti. Cüppeli Ahmet HDP'ye oy verenlerin elleri kurusun derken HDP'den Ahmet Mahmut Ünlü'nün sözlerine yanıt geldi.

Cübbeli: HDP'ye Oy Verenleri Vatandaşlıktan Çıkartın!

Kamuoyunda Cübbeli Ahmet olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü, yayınladığı bir videoda HDP'ye ve seçmenlerine yönelik söylemlerde bulundu. Kişisel sosyal medya hesabından paylaştığı videoda Cübbeli, "PKK militanlarını destekleyen ve bölünme niyetiyle HDP'ye rey verenleri vatandaşlıktan çıkarmazsanız vatanın bütünlüğünü sağlayamazsınız ve bölünmeyi önleyemezsiniz!" dedi. HDP Grup Başkanvekili ve Siirt Milletvekili Meral Danış Beştaş ise Cübbeli'ye, "Bu halkı, milyonlarca insanın iradesini hiçe sayanlardan kurtaracak tek güç HDP'dir. İyi ki HDP var"  diye tepki gösterdi.

Cübbeli konuşmasında HDP için, "Allah partilerini ilhak eylesin. Rey verenlerin bütün ellerini iptal eylesin, kurutsun. Allahım yüzde 10 yüzde 11 reylerini sıfırın altında bilmem kaç dereceye Rabbim inzal eylesin. Allah'ım bütün belaları onların üzerine takdir eylesin, irsal eylesin. Yahudi'ye çalışıyorlar. O Saadet o DEVA da onlara çalışıyor" dedi.

Cübbeli Ahmet, Youtube'de yayınlan videosunu ise şu sözlerle paylaştı:

"Pkk Militanlarını Destekleyen ve Bölünme Niyetiyle Hdp'ye Rey Verenleri Vatandaşlıktan Çıkarmazsanız Vatanın Bütünlüğünü Sağlayamazsınız ve Bölünmeyi Önleyemezsiniz!"

Cübbeli Ahmet Hoca: HDP'ye Oy Verenleri Vatandaşlıktan Çıkartın! - Resim: 1

HDP'den yanıt geldi

Cübbeli Ahmet'e HDP Grup Başkanvekili ve Siirt Milletvekili Meral Danış Beştaş yanıt verdi.

Beştaş, "Cevap vermeye değmezsin ama neyse; HDP düşmanlığı, bu ülkede suçunu örtmek isteyenlerin son sığınağıdır. Bu halkı, milyonlarca insanın iradesini hiçe sayanlardan kurtaracak tek güç HDP'dir. İyi ki HDP var " diye tepki gösterdi.

Cübbeli Ahmet Hoca: HDP'ye Oy Verenleri Vatandaşlıktan Çıkartın! - Resim: 2