Abone Ol

Cumhuriyet Yazarından Yeliz Lakaplı Ahmet Hamdi Çamlı'ya Tarih Dersi

Cumhuriyet gazetesi yazarı Mehmet Ali Güller ile AKP Milletvekili Ahmet Hamdi Çamlı sosyal medyada Abdülhamit üzerinden tartışma yaşadı

Cumhuriyet Yazarından Yeliz Lakaplı Ahmet Hamdi Çamlı'ya Tarih Dersi

Cumhuriyet gazetesi yazarı Mehmet Ali Güller ile "Yeliz" lakaplı AKP Milletvekili Ahmet Hamdi Çamlı sosyal medyada tartıştı.

AKP’li Çamlı’nın tarih mesajına Mehmet Ali Güller “Belirttiğin toprakların çoğunu Abdülhamit kaybetti! Bu tür trollüklerden vazgeç!” diye yanıt verdi.

AKP’li vekil Ahmet Hamdi Çamlı, Twitter’da “#128MilyarDolarNerede diyen Yalancı Homo Kemalismus'a soruyoruz Mekke-i Mükerreme nerde Medinei Münevvere, Kudüsü Şerif nerde Şamı Şerif, Musul nerde Selanik,  Manastır nerde Beyrut, Trablus nerde, Kerkük Bingazi, Adalar nerde İla ahir,milyonlarca km kare toprak nerde Soru bu?” diye yazdı.

Mehmet Ali Güller ise “Yeliz kılığında trol-vekillik yapma dönemine son: Bu karşıdevrim sürecini durdurduğumuzda milletvekili olma şartlarını güncellemek lazım. Zira bir milletvekilinin hem asgari tarih bilgisine sahip olması hem de felsefe-mantık-ahlak dersleri almış olması lazım...” diye yanıt verdi.

AKP’li Çamlı, Güller’in yanıtına karşılık “Bişeyler demekliğiniz geldi mi niye merdivene çıkıp konuşursunuz ki! Zeminin de kalsan,varsa vicdan kırıntısı ona sığınsan daha iyi olmaz mı. Tantana ve yalan gölgesinde lakap meşrebince caiz. Siyonist organizasyon 1909 İhaneti/Mason İttihatçı/Mason ve ittihadi CHP! Aynı soy” diye yazdı.Cumhuriyet Yazarından Yeliz Lakaplı Ahmet Hamdi Çamlı'ya Tarih Dersi - Resim: 1