MedyaFaresi MedyaFaresi

Cumhurbaşkanlığı'ndan dikkat çeken Sayın Öcalan çıkışı!

NTV’de önceki akşam ekranlara gelen Siyasi İşler programında tartışma yaratan sözler sarf edildi.

Eklenme: 16 Mayıs 2019 13:32 - Güncelleme: 16 Mayıs 2019 13:40

Programa; Siyaset Ekonomi Toplum Araştırmaları Vakfı (SETA) Genel KoordinatörüCumhurbaşkanlığı Güvenlik ve Dış Politikalar Kurulu üyesi ve hükümete yakın Sabah gazetesi yazarı Burhanettin Duran, Sabah Gazetesi Ankara Temsilcisi Okan Müderrisoğlu ve Hukuk Akademi Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Ömer lütfü Avşar katıldı.

Programda İstanbul seçimleri konuşulurken HDP’nin alacağı tavır da masaya yatırılırken, Burhanettin Duran'ın sözleri tartışma yarattı.

Program sunucusu, Burhanettin Duran’a, "HDP'nin 'de tavrını sormak isterim Burhanettin Duran. Henüz bir karar açıklamadı, ne dersiniz, ne düşünüyor HDP?" diye sordu.

Burhanettin Duran ise, "HDP içerisinde sanıyorum sayın Öcalan’ın son açıklaması, bu Suriye'deki YPG'nin tavrı ile ilgili, Türkiye'nin hassasiyetlerinin dikkat edilmesi gerektiğiyle ilgili açıklaması bir tür bir iç tartışma oluşturdu"ifadelerini kullandı.

Burhanettin Duran’ın terör örgütü PKK lideri Abdullah Öcalan’a “sayın demesi tepki çekti.

İşte o video...

Öte yandan, SETA, başta Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın olmak üzere, Cumhurbaşkanlığı tarafından desteklenmesiyle biliniyor.