Abone Ol

Sedef Kabaş'a Emniyet'ten Çıkarılırken Ters Kelepçe mi Takıldı?

Cumhurbaşkanına hakaretle suçlanan Sedef Kabaş, emniyetten adliyeye sevk edilirken ters kelepçe takıldı

Sedef Kabaş'a Ters Kelepçe mi Takıldı?

Sedef Kabaş, canlı yayında AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yönelik 'Çok meşhur bir söz vardır. Taçlanan baş akıllanır diye. Ama görüyoruz ki gerçek değil. Ya da tam tersi bir söz vardır. Büyükbaş hayvan bir saraya girdiği zaman o kral olmaz. O saray ahır olur' ifadelerini kullandı. Bu ifadelerin ardından AKP'lilerin hedef gösterdiği Kabaş hakında soruşturma başlatıldı.

Aynı zamanda RTÜK de TELE1 hakkında inceleme başlatıldığını duyurdu.

DSedef Kabaş, savcılığın başlattığı soruşturma kapsamında gece yarısı İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü.

AVUKAT UĞUR POYRAZ: SAVCI TUTUKLANMASI TALEBİYLE NÖBETÖÇİ HAKİMLİĞE DE SEVK EDEBİLİR, SERBEST DE BIRAKABİLİR

Gerçek Gündem'in haberine göre, Sedef Kabaş İstanbul Emniyeti'nde ifade vermek üzereyken avukatı Uğur Poyraz, Kabaş'ın durumu hakkında "Kendisi moral olarak şu an gayet iyi. Karşımda oturuyor ve sağlık olarak da gayet iyi." dedi.

Daha sonra Sedef Kabaş, İstanbul Adalet Sarayı'na sevk edildi.

Gazetecilerin adliyeye girerken görüntülediği Sedef Kabaş'a ters kelepçe takıldığı görüldü.

Sedef Kabaş savcıya ifade vermek için beklerken yine yanında bulunan Avukat Poyraz, ,“Biz müvekkilim Sedef Kabaş’ın serbest bırakılmasını bekliyoruz. Ancak savcı tutuklanması talebiyle nöbetçi hakimliğe de sevk edebilir, serbest de bırakabilir. Adliyede sıramızın gelmesini bekliyoruz” dedi

GECE 02.00'DE GÖZALTINA ALINMIŞTI

Yaşanan bu gelişmelerin ardından gece saat 02:00'da gözaltına alınan Kabaş'a yapılan bu muamele sosyal medyada tepki çekti. Sedef Kabaş'ın gözaltına alındığını sosyal medya hesabından duyuran Avukat Uğur Poyraz, müvekkilinin yanında olduğunu bildirdi.