MedyaFaresi MedyaFaresi

Erdoğan Rize'de hemşehrilerine sitem etti! Neden Güneysu birinci olmadı?

Erdoğan, referandum sonuçlarında Güneysu’nun ve Rize’nin Türkiye’de ilk sırada yer almamasını eleştirerek “2019’da çok daha farklı bir netice bekliyoruz: Güneysu niye bir numara olmadı, Rize niye bir olmadı Türkiye genelinde” dedi.

Eklenme: 06 Ağustos 2017 00:24 - Güncelleme: 06 Ağustos 2017 07:42

GÜNEYSU, (Rize), (DHA) - CUMHURBAŞKANI ve Ak Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, tatil için memleketi Rize'nin Güneysu İlçesi'ne geldi.

Trabzon'dan beraberinde İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak ile birlikte helikopterle Rize'nin Güneysu İlçe Futbol sahasına gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı vatandaşlar karşıladı.

Kendisine sevgi gösterilerinde bulunan vatandaşlara seslenen Erdoğan, ana baba ocağında olmanın mutluluğunu yaşadığını ifade etti. Vatandaşlara hayırlı tatiller dileyen ve çay mevsiminin bereketli olması temennisinde bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Güneysu'da 3 gün dinleneceğini belirterek, "Herhalde Rize ve Trabzon bize dinlenme fırsatı verir.

Ama buraya gelmişken Rize Havalimanı'nın çalışmalarını da yerinde gidip kontrol edeceğiz. Trabzon'daki çalışmaları yerinde gidip bakacağız, kontrol edeceğiz" dedi.

GÜNEYSU, RİZE NİYE BİR NUMARA OLMADI?
Vatandaşlardan el ele, omuz omuza vererek 2019'da çok daha farklı bir netice beklediğini ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Şunu da açık söylüyorum. Güneysu niye bir numara olmadı? Rize niye bir numara olmadı Türkiye genelinde? Bunu istemekte herhalde Cumhurbaşkanınızın hakkıdır. Ona göre daha çok çalışacağız. inşallah bir numara olacağız" diye konuştu.

Vatandaşları selamlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, daha sonra Merkez Mahallesi'ndeki evine geçti.