Abone Ol

Cumhur İttifakı’na dair sürpriz iddiası

Son yerel seçimlerde iş birliği yapan AK Parti ile MHP, 4.5 ay sonra gerçekleşecek seçimler için ortak çalışmaya başladı.

Cumhur İttifakı’na dair sürpriz iddiası

MHP’de “Sürprizlere hazır olun” denilirken AK Parti’de “Şubat'ın ikinci hafta sonuna kadar her şey olabilir” şeklinde konuşulduğu iddia edildi. Yerel seçimlere çok az bir süre kala partiler de çalışmalarına hız verdi.

31 Mart 2019 yılındaki yerel seçimlerinde iş birliği yapan AK Parti ile MHP, 4.5 ay sonra gerçekleşecek seçimler için ortak çalışmaya başladı. AK Parti ve MHP heyetleri son iki haftada bir dizi toplantı yaptı.

MHP’li yetkililer, “Çok büyük bir uyum ve zarafet içinde” görüşmelerin sürdüğünü söylerken AK Partili yetkililer de “çok olumlu bir çalışma” içinde olduklarını söylüyor. 2019 yılındaki seçimlerde 30'u büyükşehir olmak üzere toplam 51 ilde iş birliğine giden iki partinin bu seçimde nasıl bir formülle yol alacağı bilinmiyor.

Kulislerde iki partinin 2019 yılındaki yerel seçimlerinde yapılan iş birliğini büyük ölçüde koruyacağı ifade edilirken bazı şehirlerde değişiklikler olabileceği konuşuluyor.

SÜRPRİZLERE HAZIR OLUN

MHP’de “Sürprizlere hazır olun” denilirken AK Parti’de çalışmanın belediye başkan adaylarının YSK’ya bildirileceği güne kadar devam edeceği belirtilerek, “Şubat'ın ikinci hafta sonuna kadar her şey olabilir.”

İki parti heyetlerinin bu ay sonuna kadar hazırladıkları ön çalışmayı tamamlaması, daha sonra bunun liderlere sunulması bekleniyor. Liderlerin görüşmesinin ardından heyetler çalışmaya devam edecek.

KAYNAK: Gazete Duvar