Abone Ol

Cübbeli Ahmet Hoca: Saadet Partisi Müslümanları Kandırıyor

Kamuoyunda Cübbeli Ahmet olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü ile Saadet Partisi Konya Milletvekili Abdulkadir Karaduman arasında başlayan İsrail tartışması sürüyor.

Cübbeli: Saadet Partisi Müslümanları Kandırıyor

Kişisel YouTube hesabı üzerinden bir video paylaşan Cübbeli Ahmet yaşanan süreci özetleyerek, “Milli Gazete bugün manşet yapmış, ‘Karaduman İsrail’e çakıyor, ses nereden geliyor’ diye. Ben İsrail’i koruyormuşum… Bu kadar seviyesizden öte yalan beyan olabilir mi?” tepkisi gösterdi.

Karaduman’ın İsrail beyanına katıldığını belirten Cübbeli Ahmet, “İsrail müdafaacısı yaptılar beni ya! Bu kadar da saptırmak olabilir mi? İnsan insaflı olur” ifadelerini kullandı.

Karaduman ve Saadet’in kendisini sorgulamasını isteyen Cübbeli Ahmet, “HDP, PKK, PYD kimin kurdurmasıdır?” diye sordu.

Independent Türkçe'nin haberine göre Cübbeli Ahmet şöyle devam etti:

"Diyarbakır anneleri için HDP’ye hesap sordunuz mu? Bir tane beyanınız var da ben mi duymadım. Seçim ittifakı pazarlıyorsunuz. HDP demek siyonizmin projesi parti demek. Bu HDP ile birlikteliğiniz varken daha ne konuşuyorsunuz? Manşete koymuşlar (Milli Gazete’yi kastediyor) yanında da Karamollaoğlu İran elçisini kabul etti. Buradan ne anlaşılıyor? Ben Saadet ile uğraşmıyorum. Küçük işlerle uğraşacak adam değilim. İran, Yahudi’ye çattı gözüken en ufak kurşun bile atmayan anca bu işin istismarını yapan bir ülkedir."

İran’ın Suriye ve Irak’ta yaptıklarını aktaran Cübbeli Ahmet, “Hala Kasım Süleymani’ye şehit diyorsunuz, Biz İran’la ayrılmayacağız diyorsunuz” ifadelerini kullandı.

Saadet Partisi’nin din düşmanlarıyla bir araya geldiğini savunan Cübbeli Ahmet, “Benim kadar İsrail’in Yahudi’nin aleyhine konuşan kim var? İftiralarınızı Allah’a havale ediyorum. Ne kadar şer ittifakının varsa zaten sıfır nokta bilmem nesiniz ama… Bu kadar garip Müslümanları, İslam adına din adına peşinizden sürüklüyorsunuz. Bütün reyler CHP’ye HDP’ye gidiyor…” diye konuştu.