Abone Ol

CovidON9 Belgeseli Gain'de Yayınlandı! Bir Yıl Geriye Gidiyoruz

Geçtiğimiz yıl Mart ayında Türkiye'de ilk kez görülen Covid-19 virüsünün hayatımıza nasıl girdiğini anlatan bir belgesel dijital platform Gain'de yayınlandı.

CovidON9 Belgeseli Gain'de Yayınlandı! Bir Yıl Geriye Gidiyoruz

“11 Mart 2020, Türkiye’de ilk koronavirüs vakasının açıklandığı tarih. Aynı gün Dünya Sağlık Örgütü bu hastalığı ‘pandemi’ ilan etti. Bu 2 bölümlük belgesel virüsün ortaya çıktığı ilk günlerde yaşananlara odaklanıyor. Her şey nasıl başladı, nasıl ilerledi?

‘İlk Dalga’yı göğüsleyen sağlık çalışanları, hastaneler, yoğun bakım servisleri neler yaşadı? Sokakları boşaltıp evlerine kapanan insanlar bu sert değişimle nasıl baş etti? İşyerleri, restoran ve kafeler, okullar, sınırlar birer birer kapanırken ardında neler bıraktı?”

CovidON9 Belgeseli Gain'de Yayınlandı! Bir Yıl Geriye Gidiyoruz - Resim: 1

Yönetmen koltuğuna çarpıcı belgesellerle adından söz ettiren Mesut Gengeç oturdu. Berat Çamyar’ın genel koordinasyonu üstlendiği belgeselin görüntü yönetmenliğini Emrah Durmuş ve Sait Küçükşahin yaptı. Kurgu yönetmenliğini ise Yılmaz Aydın üstelendi.

Koronavirüsün; insanlara, hayatlara nasıl dokunduğunu bu belgesel en yalın haliyle anlatıyor. CovidON9'un ilk iki bölümü Gain’de yayında.

CovidON9 Belgeseli Gain'de Yayınlandı! Bir Yıl Geriye Gidiyoruz - Resim: 2