Abone Ol

Cizre yerle bir oldu! Çatışmalarda son durum

Şırnak'ın Cizre ilçesinde güvenlik güçlerince teröristlere yönelik yürütülen "Şehit Astsubay Kıdemli Çavuş Mehmet Burak Demirci Operasyonu" devam ediyor.

Cizre yerle bir oldu! Çatışmalarda son durum

Cizre'de özel harekat polisleri ve jandarma timlerinin katılımıyla gerçekleştirilen operasyonda, terör örgütü PKK mensuplarınca önceden kazılan hendeklerin, kurulan barikatların ve sokaklara yerleştirilen çok sayıda patlayıcının bulunduğu Yafes Mahallesi, teröristlerden temizlendi.

Teröristlerce cadde ve sokaklara yerleştirilen el yapımı patlayıcılar da güvenlik güçlerince kontrollü şekilde imha edildi. Sadece Yafes Mahallesinde 70 el yapımı patlayıcının imha edildiği öğrenildi.

Sivillerin zarar görmemesi için operasyonlarını hassasiyetle yürüten güvenlik güçleri, hendek ve barikatlara teröristlerce tuzaklanan çok sayıda patlayıcı nedeniyle operasyon bölgesinde dikkatli şekilde ilerliyor.

Bu arada, çatışmalar ve patlayıcı imha işlemleri sırasında 4 güvenlik görevlisinin hafif şekilde yaralandığı, hastaneye kaldırılan yaralıların sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.