Abone Ol

Cinayet görüntülerini paylaşan polis için flaş iddia!

Vatan Şaşmaz'ın Filiz Aker tarafından öldürülmesinin ardından otel odasındaki görüntüler hızla yayılmaya başladı. Tartışmalara neden olan görüntülerin nasıl sızdırıldığıyla ilgili emniyet, bir polisin görüntüleri eşine attığı oradan yayıldığını söyledi.

Cinayet görüntülerini paylaşan polis için flaş iddia!

Gazeteci Ersoy Dede, görüntülerin yayılmasıyla ilgili çok çarpıcı bir iddiada bulundu.

"BU İŞTEN NASIL PARA KAZANIRIZ DİYE HESAP YAPMIŞLARDIR"

Bir polis memurunun eşini nerede olduğuna inandırmak için görüntüleri paylaştığı ve oradan da hızla yayıldığı söylendi. Ersoy Dede olayın daha farklı bir boyutuna dikkat çekti. "Açığa alınan polis memuru, muhtemelen o gece birlikte çalıştığı bir iki arkadaşının da bilgisiyle, bu işten nasıl para kazanacağını hesaplamış.. Televizyon editörleriyle pazarlığa oturmuş.." ifadelerini kullanan Dede, "Eğer İHA, bu görüntüyü kimden kaç TL karşılığında satın aldığını söylediyse savcılara, düğüm çözülmüştür bile belki de.." dedi.

İşte Ersoy Dede'nin o yorumu:

Vatan Şaşmaz cinayetine dair olay yeri görüntülerinin, bir polis memuru tarafından eşine yollanarak yayıldığı ortaya çıktı.. İddiaya göre, hanımefendi, Beşiktaş emniyette polis memuru olan eşine, 'nerede kaldın?' diye mesaj atmış..

Eşi de 'iş çıktı, biraz gecikeceğim' deyince septik abla inanmamış.. Eşini inandırmak isteyen polis memuru da olay yerinde çektiği görüntüleri yollamış eşine telefondan.. İşte böyle yayılmış.. Yani bu iddiaya inanmamız halinde şu denklemi kabul etmemiz gerekiyor; polisin, eşini aldatmadığına ikna etmek için yolladığı görüntü, elden ele İHA'ya kadar ulaşmış.. İHA da, basmış 'özel haber' logosunu abonelerine servis etmiş.. Biri bizim zekamızla dalga geçiyor olmalı.. Bakın o polis arkadaş ne anlattıysa anlattı.. Fakat arz edeyim olayın esası öyle değil..

Görüntüler olay yeri incelemede çekilen yasal görüntüler.. Açığa alınan polis memuru, muhtemelen o gece birlikte çalıştığı bir iki arkadaşının da bilgisiyle, bu işten nasıl para kazanacağını hesaplamış.. Televizyon editörleriyle pazarlığa oturmuş.. Ve görüldüğü gibi birinden de istediği neticeyi almış.. İHA satın almış görüntüyü yayınlamış.. Eğer İHA, bu görüntüyü kimden kaç TL karşılığında satın aldığını söylediyse savcılara, düğüm çözülmüştür bile belki de..