Abone Ol

Çiğdem Batur doğaya saygılı elbisesiyle göz kamaştırdı

Barrus London markasının kreatif direktörü Neslişah Yılmaz, pet şişelerin dönüşümü ile yapılan kumaşlardan bir koleksiyon hazırladı. Güzel oyuncu Çiğdem Batur da iki elbiseyi giyerek denedi, rahatlığını hissetti.

Çiğdem Batur doğaya saygılı elbisesiyle göz kamaştırdı

25 parçalık koleksiyon ilk kez, Moda Tasarımcılar Birlik ve Dayanışma Derneği ile Kariyer Eğitim Kurumları’nın birlikte bu yıl ilkini düzenledikleri Fashion Days’in açılış defilesi olarak 1 Eylül akşamı Oligark Kuruçeşme’de bilinçli tüketicilerin karşısında görücüye çıkacak.

Yine Türk firması Kipaş Mensucat tarafından üretilen kumaşların yapımı için yaklaşık 1300 pet şişenin kullanıldığını belirten Neslişah Yılmaz, ‘Yeniden Mavi’ adını verdiği bu özel koleksiyonunu 17-20 Eylül tarihleri arasında yapılacak Londra Moda Haftası’nda da dünyaya tanıtacak.

Çiğdem Batur doğaya saygılı elbisesiyle göz kamaştırdı - Resim: 1

Londra Moda Haftası’na 14 ülke arasında Türkiye’den katılan tek tasarımcı olan ve dönüşümlü kumaşları haute couture’da kullanan dünyadaki ilk ve tek isim olan Neslişah Yılmaz, ‘İnsanlığın kirlettiği deniz ve okyanuslara özür sunarak, doğal kaynaklarımıza saygı duruşunda bulunmayı amaçladık’ dedi.

Ünlü oyuncu Çiğdem Batur da, Neslişah Yılmaz’ın özel koleksiyonundan iki elbiseyi giyerek ilk deneyen oldu ve rahatlığını test etti.

Çiğdem Batur doğaya saygılı elbisesiyle göz kamaştırdı - Resim: 2

Normal bir kumaştan his olarak hiçbir farkının olmadığını söyleyen Batur, ayrıca doğada hiçbir şekilde yok olmayan ve dünyamıza büyük zarar veren atık plastiklerden dönüştürülerek hazırlanan elbiselerin yaygınlaşması gerektiğinin altını çizerek ‘Neslişah Yılmaz’ın duyarlılığını destekliyorum.

Ben de programlarımda hem muhteşem tasarımlara imza atan hem de manevi olarak doğa dostu elbiseler yapan Neslişah Yılmaz’ın elbiselerini tercih edeceğim’ dedi.