Abone Ol

CHP'yi Sarsan İfşa Skandalı: Aykut Erdoğdu ve Tuba Torun İstifa Etti

Eski eşi ile yaptığı görüşmesi sosyal medyaya yansıyan CHP İstanbul Milletvekili Aykut Erdoğdu ve eşi, YDK Üyesi Tuba Torun Erdoğdu, istifa etti. 

CHP'yi Sarsan İfşa Skandalı: Aykut Erdoğdu ve Tuba Torun İstifa Etti

CHP'den yapılan açıklamada, "Sayın Genel Başkanımız, yaşanan süreç ile ilgili kararı, kendi takdirlerine bırakmıştı. Cumhuriyet Halk Partisi’nin kendileri üzerinden yıpratılmaması amacıyla bu kararı aldıklarını bildirdiler" denildi.

CHP İstanbul Milletvekili Aykut Erdoğdu 25 Nisan 2022 tarihinde ski eşinden boşandı, yaklaşık iki hafta önce de Tuba Torun ile evlendi. Ancak Erdoğdu’nun eski eşi Özge Erdoğdu; yaklaşık 3 buçuk ay önce aldığı ses kaydını sosyal medya hesabında paylaştı. Paylaşımın ardından açıklama yapan Aykut Erdoğdu, Tuba Torun’un olay nedeniyle hastaneye kaldırıldığını açıkladı…

TUBA TORUN KİMDİR?

Tuba Torun 1987 yılında Kahramanmaraş'ta dünyaya geldi. Mersin Mehmet Adnan Özçelik Anadolu Lisesi'nden mezun olan Torun, üniversite eğitimini Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nde aldı.

Tuba Torun kurumsal ve uluslararası hukuk gibi çeşitli alanlar olmak üzere Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu Derneği'nin de avukatlığını yaptı.

Ayrıca Sosyal Haklar Derneği Yönetim Kurulu Üyeliği ve Çocuk Hakları Koordinatörlüğü, Kadın Meclisleri ve Kadın Adayları Destekleme Derneği üyeliği yapan Torun halen CHP Yüksek Disiplin Kurulu üyesi olarak da çalışmalarda bulunuyor.

Tuba Torun 2018 genel seçimlerinde CHP İstanbul Milletvekili adayı olmuş fakat seçilememişti.

AYKUT ERDOĞDU KİMDİR?

CHP Genel Başkan Yardımcısı olarak görev yapan Aykut Erdoğdu, 28 Ağustos 1972 tarihinde Kars'ın Sarıkamış ilçesinde dünyaya geldi. İlk, orta ve lise öğrenimini Erzurum'da tamamlayan Erdoğdu, 1993 yılında Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü'nden mezun oldu.