Abone Ol

CHP'li Vekil Soylu'ya Sordu: Jandarmada Zikir Çeken Komutanlar Kimler?

CHP’li Murat Bakan, odalarında zikir çeken üst düzey askerlerle ilgili İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’dan soruşturma istedi.

CHP'li Vekil Soylu'ya Sordu: Jandarmada Zikir Çeken Komutanlar Kimler?

CHP İzmir Milletvekili Murat Bakan, Jandarma Genel Komutanlığı ile ilgili bazı iddiaları Meclis gündemine taşıdı. CHP’li Bakan, odalarında zikir çeken üst düzey askerlerle ilgili İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’dan soruşturma istedi.

Bakan, Soylu’nun yanıtlaması istemiyle verdiği önergede şu sorulara cevap istedi:

– Jandarma Genel Komutanlığı'nda gözlerine sürme çekip içtimaya çıkanlar kimlerdir?

– Jandarma'nın en mahrem yeri harim-i ismeti olan İstihbarat Başkanlığı'nın odalarında zikir çeken rütbeliler kimlerdir?

– Jandarma Genel Komutanlığı'nın koridorlarında paçalarını sıvayarak gezen, mesai saatleri içerisinde ayağında terlik ile görev yapan rütbeliler kimlerdir?

– Karargâha tarikat mensubu sivilleri davet eden rütbeli kimdir?

– Jandarma Genel Komutanlığı'nda askerlerin, kafalarına taktıkları farklı renklerdeki takkelerle gruplaşarak mescitte ibadet ettikleri, diğer gençleri ise kendi cemaatlerine sokmak için sindirmeye çalışmaları yönündeki iddialara dair açıklamanız nedir?

– Jandarma Genel Komutanlığı'nda tarikat/cemaat yapılanması olduğu doğru mudur?

– Tüm bu iddialar araştırılmış mıdır? Araştırıldıysa nasıl sonuçlanmıştır? Araştırılmadıysa gerekçesi nedir?

– Fetullahçı Terör Örgütü'nden boşalan kadroların şimdi de başka cemaatlerce doldurulduğu iddia edilmektedir. Tüm bu iddialar, araştırmaya, soruşturmaya ve izaha muhtaçtır.