MedyaFaresi MedyaFaresi

Hatay'da Davullu Zurnalı Lebaleb AKP Kongresi

AKP'nin pandemiye rağmen düzenlediği 'lebaleb' kongrelerden birisi de Hatay'da yaşandı. Gençlik kollarının kongresinde sazlı sözlü, davullu zurnalı düğün havasında eğlence yapıldığı ortaya çıktı. AKP'li bir ilçe başkanının omuzlara alınıp oyun oynadığı görüntülere yansıdı.

Eklenme: 25 Şubat 2021 22:13 - Güncelleme: 25 Şubat 2021 23:40

AKP kongrelerinde gündeme gelen ‘lebaleb’ manzaraların bir benzeri de Hatay'da yaşandı.

11 Şubat’ta gerçekleştirilen Hatay İl Gençlik Kolları 6. Olağan kongresinde partililerin kapalı mekanda bir araya geldiği, pandemi kurallarına dikkat etmediği, şarkılar söylediği, davullar eşliğinde birbirlerini omuzlarına alarak oyun oynadığı anlar yaşandı.

Gençlik kolları kongresinde AKP Defne Gençlik Kolları Başkanı Yusuf Özyurt, partililer tarafından omuzlara alındı, kongre bir düğün havasında kutlandı. Sosyal mesafenin hiçe sayıldığı görüntülerde birçok kişinin maske takmadığı da görüldü.

Milletvekilleri, il başkanı, belediye başkanları ve partililerin kongrede sosyal mesafeye dikkat etmeden oturduğu görüntülere yansıdı. Görüntüler, sosyal medyada paylaşılmasıyla büyük tepki topladı.

CORONAYA YAKALANMIŞTI

Omuzlardaki görüntüsüyle dikkat çeken AKP Defne Gençlik Kolları Başkanı Yusuf Özyurt, kasım ayının sonlarında Covid-19’a yakaklanması ve ilerleyen günlerde hastalığı atlatmasıyla da gündeme gelmişti.

Sosyal medya platformu Twitter üzerinden pandemi koşullarını eleştiren #YasaksaHerkeseYasak etiketi gündemde yerini aldı.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı kişisel Twitter hesabından "AK Parti kongreleri bildiğiniz gibi..." diyerek bir video paylaştı.

Görüntülerde maskesiz ve mesafesiz eğlence yapan gençler, sosyal medyada tepki topladı.

Salıcı paylaşımında şu sözlere yer verdi:

" Esnaf kepenk açamadığı için iflasın eşiğinde, Akp kongreleri ise bildiğiniz gibi... #YasaksaHerkeseYasak" 

İşte Salıcı'nın paylaştığı o görüntüler ve gelen tepkiler...