Abone Ol

CHP'li Mahmut Tanal'ın kovaladığı Jandarma açığa alındı

Muğla'nın Milas ilçesindeki Akbelen Ormanı'na açılmak istenen kömür madeni sahası için bölgede protesto yapanlara destek veren CHP Milletvekili Mahmut Tanal ile jandarma personeli arasında yaşananlar gündem olmuştu. Jandarma Genel Komutanlığı yaptığı açıklamada iki jandarma personelinin açığa alındığını ifade etti.

CHP'li Mahmut Tanal'ın kovaladığı Jandarma açığa alındı

Muğla Milas'taki Akbelen Ormanı'nda yapılması planlanan kömür ocağı için ağaçların kesilmesine tepki gösteren bölge halkına desteğe gelen CHP'li Mahmut Tanal, jandarmanın, bölgeye gelen vatandaşların kimlik bilgilerini almasına tepki gösterdi.

ÖNCE KAĞIDI ALMAYA ÇALIŞTI, SONRA DA JANDARMAYI KOVALADI

Jandarma personelinin, "İçeri girenlerden aranan şahıs var mı yok mu bunu ben nereden bileceğim?" cevabına sinirlenen Tanal, "Fişleme yapamazsınız, bana kararı gösterin" diyerek jandarmanın elindeki kimlik bilgilerinin yazılı olduğu kağıdı almaya çalıştı.

Mahmut Tanal, sinirlerin gerildiği o anlarda, kağıdı vermeyen jandarma personelini kovaladı.

İÇİŞLERİ BAKANLIĞINDAN KINAMA GELDİ

Tanal'ın jandarma personeline 'eşkıya' demesinin üzerine İçişleri Bakanlığı sosyal medya hesabından paylaşım yaparak Tanal'ı kınadı. Ayrıca konu ile ilgili hukuki sürecin başlatıldığı açıklanan paylaşımda, "Kahraman Jandarma Teşkilatımız, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ifade ettikleri gibi bir 'Kanun ordusudur' ve 184 yıldır eşkıyalarla mücadele etmektedir. Etmeye de devam edecektir. Görevini yapan Jandarmamıza 'eşkıya' diyen milletvekilini şiddetle kınıyoruz. Konuyla ilgili hukuki süreç başlatılmıştır." ifadelerine yer verildi.