MedyaFaresi MedyaFaresi

CHP'li Erdoğdu Kılıçdaroğlu'nun çadırına sarhoş halde girmek mi istedi?

CHP'nin Gelibolu'da düzenlenen 4 günlük kurultayına yaşanan bir skandal iddia çok konuşulacak.

Eklenme: 30 Ağustos 2017 19:04 - Güncelleme: 30 Ağustos 2017 21:29


CHP'nin Gelibolu'da düzenlenen 4 günlük kurultayına yaşanan bir skandal damga vurdu. İddiaya göre, CHP Genel Başkan Yardımcısı Aykut Erdoğdu, bir gece sarhoş halde, Genel Başkan Kılıçdaroğlu'nun kaldığı çadırına girmek istedi. Ama bir parti görevlisi tarafından engellendi. Bu tavıra sinirlenen Erdoğdu, parti görevlisini darp etti. Adının Cenk olduğu öğrenilen parti görevlisi hastaneden 17 günlük darp raporu aldı.

CNN Türk'ün haberine göre CHP'nin Gelibolu'da düzenlediği adalet kurultayı sona erdi. 4 gün boyunca çok çeşitli konularda paneller gerçekleştirildi ama tartışılan konulardan çok 3. gecede yaşanan bir skandal, kurultaya damga vurdu.

Olayın öznesi CHP'li vekil Aykut Erdoğdu. İddialara göre, CHP Genel Başkan Yardımcısı Erdoğdu, kurultayın 3. gecesi saat 02.30 sıralarında sarhoş halde kamp alanına girdi. Kılıçdaroğlu'nun kaldığı çadırı zorla girmek isted ancak çadır alanının kapısında bekleyen ve adının Cenk olduğu öğrenilen parti görevlisi Erdoğdu'ya, "alkollü olarak kamp alanına giremezsiniz" dedi.

Erdoğdu girmek için ısrar edince tartışma çıktı. Erdoğdu, kendisini engellemek isteyen parti görevlisine saldırdı. Görevli partililer tarafından hastaneye kaldırıldı.

Soyadı açıklanmayan Cenk isimli görevli tedavisinin ardından 17 günlük darp raporu aldı. Devreye parti yönetimi girdi, Cenk'ten şikayetçi olmaması istendi ve iddiaların odağındaki isim Aykut Erdoğdu, yaşananların hepsini inkar etti. Bu olayın nasıl sonuçlanacağı, parti yönetiminin Erdoğdu ile ilgilin nasıl bir karar alacağı konusunda henüz bir açıklama yapılmadı.