Abone Ol

CHP'den skandal açıklama: Gazeteci Yılmaz Özdil'e haddini bildirmeye soyundular

CHP Genel Başkanı Özgür Özel ile gazeteci Yılmaz Özdil arasındaki tartışma büyüyor. CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Deniz Yücel, Yılmaz Özdil'in sosyal medya paylaşımlarına "Bu güne kadar kime hangi sözünü yedirdin de, mahalle kabadayısı gibi efeleniyorsun Yılmaz Özdil. Haddini bil" diye yanıt verdi.

CHP'den skandal açıklama: Gazeteci Yılmaz Özdil'e haddini bildirmeye soyundular

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, geçen günlerde Cumhurbaşkanı Erdoğan ile bir araya gelmişti. Bu görüşmenin ardından Yılmaz Özdil ‘Asrın Lideri Özgür Özel’e ‘Koltuk’ Verdi!’ başlıklı bir video yayınlayarak bu görüşmeyi eleştirmişti. 

Özgür Özel katıldığı bir programda, Yılmaz Özdil’e yanıt vermişti. Özel “Kutuplaşma ortamından beslenenler var. Normal siyaset ortamında kendisine yer olmadığını düşünenler var. Mesela bir adam Youtube videosu çekiyor, ağır hakaretler ediyor. Bana hırsı ne? Geçmişte ‘Bidon Kafa’ diye köşe yazısı yazmış arkadaş, seçimin ertesi günü. Bir yerde sular kesilmiş, ‘Hadi bakalım bidon kafalılar, bu iktidarı siz seçtiniz şimdi gidin su sırasına girin’ diyor. Ben vaktiyle bunu eleştirmiştim, onun da hırsı bundan. İyi ki de onunla aramda böyle bir açı var” demişti.

Özdil ise sosyal medya hesabı üzerinden “Özgür Özel, bu iftiranı sana yedireceğim. Bana milletvekiliyken yıllarca ‘Yılmaz abi’ diyen Özgür Özel, şimdi niye çıkıp iftira attığını… gözlüğü çıkardın ama gözüne sokacağım” açıklamasında bulunmuştu.

CHP’DEN YILMAZ ÖZDİL’E YANIT GELDİ

Özdil ile Özel arasındaki tartışmaya partililer de dahil oldu.

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve CHP Sözcüsü Deniz Yücel, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“Bir kişinin CHP Genel başkanına ‘Sözlerini yedireceğim’ gibi bir üslup kullanması için şuurunu kaybetmiş olması gerekiyor. Sayın Özgür Özel küfür mü etmiş, hakaret mi etmiş? Sadece bir tespit yapmış…

Bu güne kadar kime hangi sözünü yedirdin de, mahalle kabadayısı gibi efeleniyorsun Yılmaz Özdil? Haddini bil! Yıllarca bir yandan insanların Atatürkçü, Cumhuriyetçi, laik ve seküler duygularını sömürürken, diğer yandan iktidara oy veren kitleyi aşağıladın, iktidarın kutuplaştırma ve ayrıştırma siyasetinin değirmenine su taşıdın. Merak etme, sana rağmen iktidar olacağız!”

YILMAZ ÖZDİL: ÖZGÜR ÖZEL BANA NİYE SALDIRIYOR?

CHP’li Yücel’in açıklamasının ardından sosyal medya hesabından paylaşımda bulunan Özdil, “Kendisine FETÖ’cü diyen iktidar medyasına biat eden Özgür Özel bana niye saldırıyor? Yarın sabah 8’de YouTube kanalımda açıklıyorum” dedi.

ALİ ÖZTUNÇ: CHP ONA BÜYÜK LOKMA GELİR
CHP Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç da yaptığı paylaşımla Özdil’e tepki gösterdi.

Öztunç, “Önceki genel başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’na da zamanında hakaretler eden bu zat bilsinki CHP ve genel başkanları ona büyük lokma gelir. Kemal Bey’e hakaret edildiginde de tepki göstermiştim şimdi de gösteriyorum. Herkes haddini, hududunu bilecek” ifadelerini kullandı.

İSMAİL SAYMAZ’DAN YILMAZ ÖZDİL’E DESTEK

Öte yandan Gazeteci İsmail Saymaz’dan Yılmaz Özdil’e destek geldi.

Saymaz, “CHP’liler, hata ediyorsunuz. AK Parti 22 yıldır iktidarda ise bunun sorumlusu Yılmaz Özdil ve gazeteciler değil, CHP’dir. Bugün eleştiriye tahammül edemeyerek, Yılmaz Özdil gibi, elinde YouTube kanalından başka platformu olmayan muhalif bir gazeteciyi hedef almak size yakışmıyor” diye kaydetti.

Saymaz’a teşekkür eden Özdil ise “AKP trollerinin iftirasına sarılarak aklınca beni linç ettirmeye çalışan Özgür Özel utanır mı, sanmıyorum… Ödeşmek adettendir, ödeşeceğiz” dedi.