Abone Ol

CHP'den Muharrem İnce atağı: 1.5 dakikalık videosunu yayınladılar!

Saygı Öztürk, CHP MYK üyesinin kendisine gönderdiği video içeriği için "Yani, bu video içeriğiyle, İnce'nin, genel merkezin görevini yaptığı ortaya konuluyor. " ifadelerini kullandı.

CHP'den Muharrem İnce atağı: 1.5 dakikalık videosunu yayınladılar!

Sözcü gazetesi yazarı gazeteci Saygı Öztürk, bugünkü köşe yazısında yeni parti kuracağı iddialarıyla gündeme gelen Muharrem İnce hakkında önemli bir yazı kaleme aldı.

Saygı Öztürk, cumhurbaşkanlığı seçimlerinde CHP'nin adayı olan Muharrem İnce'nin partı tarafından yalnız bırakıldığını iddia etmesi hakkında bir CHP MYK üyesinin 1.5 dakikalık bir video yolladığını yazdı.

Öztürk, "Yani, bu video içeriğiyle, İnce'nin, genel merkezin görevini yaptığı ortaya konuluyor. O yüzden bugün İnce'nin parti yönetiminin kendisini yalnız bıraktığı iddiasının gerçeği yansıtmadığını dile getiriyorlar." dedi.

Saygı Öztürk'ün yazısı şöyle oldu:

Muharrem İnce'nin parti kurma girişimi, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'e “Evine dön” çağrısı, siyasette “Kartların yeniden karılmasına” yol açıyor. “İnce parti kuracak mı, Meral Akşener evine dönecek mi?” falı açılmış durumda.

Bu hareketlilik devam ederken, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve parti yöneticileri İnce'nin hafta içinde neler söyleyeceğini bekliyor. İnce'nin söylemlerine karşı CHP yönetiminin de söyleyecekleri var.

İNCE, GÖRÜŞMEDİ

İnce, Cumhurbaşkanlığı adaylığı sırasında, CHP Genel Merkezi'nin kendisini yalnız bıraktığını öne sürüyordu. Aslında, konunun bu noktaya gelmesinin bir nedeni de İnce'nin tutumu olmuş. Gelişmeleri yakından bilen CHP'nin bir üst düzey yöneticisinden dinliyorum:

“Cumhurbaşkanlığı seçiminden bir hafta önce, Genel Başkanımızın talimatıyla, Genel Başkan Yardımcılarımızdan Onursal Adıgüzel'i, İstanbul'a gönderiyor. Onursal Adıgüzel, seçim günü gerek veri akışının nasıl sağlanacağı, diğer siyasi partiler, haber ajansları ve gönüllüler arasında nasıl koordinasoyunun sağlanacağı konusunda bilgi aktaracaktı.

Onursal Adıgüzel, İnce ile görüşebilmek için birkaç saat otelde kaldı ama bir türlü görüşme sağlanamadı. Sonunda, İnce'nin koruması, genel başkan yardımcımıza, ‘Muharrem Bey sizinle görüşmeyecek' diyor. Yani, seçim gecesi Muharrem İnce'ye veri akışının nasıl sağlanacağı bilgisi verilemiyor.”

“İNCE” TALİMATI

Muharrem İnce'nin, yeni parti kurma hazırlığı içinde olduğu günlerdir konuşuluyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere hemen herkes düşüncesini dile getirdi. Liderlerden konuşmayan bir tek Kılıçdaroğlu kaldı. Genel Başkan, gelişmeleri kuşkusuz yakından izliyor.

Ama İnce'ye cevap vermediği gibi, parti yöneticilerine de “susun, cevap vermeyin, polemiğe girmeyin” uyarısında bulunduğunu öğreniyorum. Bu konuyu, olayın yakın tanıklarından bir MYK üyesi şöyle anlattı:

“Biz polemik peşinde değiliz.Muharrem İnce, parti için kıymetli bir insandır. Partimizin Cumhurbaşkanı adayı oldu. Hepimiz onun arkasında durduk, seçimi kazanması için mücadele ettik.

Bu aşamada İnce'nin yaptığı bazı eleştiriler, çıkışlar olabilir. Ama bunu kamuoyu önünde karşılıklı bir polemiğe dönüştürme düşüncemiz yoktur. Geçmişte olağanüstü kurultay için imza toplama girişimi sırasında karşılıklı açıklamalar partimize zarar verdi. Aynı tuzağa düşmeyeceğiz.

Bir de size bir video göndereceğim. Muharrem Beyin, Cumhurbaşkanlığı seçiminden sonra yaptığı açıklamadan 1.5 dakikalık bir bölümü göndereceğim.”

Yazının devamı için TIKLAYIN