Abone Ol

CHP aday listesinde Eren Erdem ve Barış Yarkadaş neden yok?

24 Haziran 2018'de yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri'nde aday olacak CHP'lilerin listesi basına sızdı. Listede ismi yer almayan Eren Erdem ve Barış Yarkadaş Twitter hesapları üzerinden açıklama yaptı.

CHP listesinde Eren Erdem ve Barış Yarkadaş niye yok?

Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) 24 Haziran erken seçimlerinde 600 kişilik milletvekili aday listesi belli oldu. Listede tutuklu vekil Enis Berberoğlu'nun İstanbul 2. bölge 1. sıradan, eski Başbakan Yardımcısı Abdüllatif Şener’in ise Konya’dan 1. sıradan aday gösterilmesi dikkat çekti.

CHP listesinden aday gösterilmeyen Eren Erdem ve Barış Yarkadaş Twitter hesapları üzerinden açıklama yaptı.

"İktidar için çalışacağız"

Listede adı olmayan Barış Yarkadaş, Twitter üzerinden bir açıklama yaparak, "Partim 25 ve 26. Dönem MV. olma onurunu verdi. Üç yıl boyunca bu onura layık olmaya gayret ettim. Gnl. Bşk. Sn. Kılıçdaroğlu da demokrasi mücadelemizde tam destek verdi. Demokrasi ve özgürlük mücadelesine parlamento dışında devam edecek, partimizin iktidarı için çalışacağız." dedi.

"Vekillik önemli değil"

Eren Erdem ise twitter hesabından şu paylaşımı yaptı; "Ben Cumhuriyet Halk Partiliyim. Partim bana 25 ve 26. Dönem Milletvekili olma onuru yaşattı. 27.dönem listesinde yokum. Ülkemde demokrasi için, kapı kapı gezerek mücadele edeceğim.Vekillik önemli değil.Önemli olan,Türkiye demokrasisidir. Çalışacağız! Kazanacağız. İlk durak Maraş!"

Trend Topic listesine giren Eren Erdem bunun üzerine bir mesaj daha paylaştı. Erdem mesajında şunları kaydetti; "Eren Erdem twitterda TT olmuş. Sahtekarlara, yalancılara, faşistlere gün doğmuş. Listede yokum evet! Önemli değil. Emek verdim, mücadele ettim. Kavga verdim. Birilerine yaranamadım! Mücadeleye devam. Çakallara gün doğdu. Eğlenin bakalım. Geçicidir bu eğlence. 24 Haziran’a kadar!"