MedyaFaresi MedyaFaresi

Ceren Özdemir’in katili 1 Aralık'ta cezaevinden kaçmış

14 yıl önce de bir çocuğu öldüren alçak katil, cezaevinden çıkar çıkmaz bu kez güzeller güzeli Ceren Özdemir'i hayattan kopardı..

Eklenme: 04 Aralık 2019 19:29 - Güncelleme: 04 Aralık 2019 21:03

Ordu’da evinin önünde bıçaklı saldırıya uğrayarak hayatını kaybeden Ceren Özdemir’in katil zanlısının cezaevi firarisi olduğu ortaya çıktı.

Ordu Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi 3. sınıf öğrencisi olan ve aynı zamanda özel bir dans merkezinde bale dersleri veren Ceren Özdemir’i kurs çıkışından eve kadar takip ettiği belirlenen katil zanlısı Özgür A., olaydan bir gün sonra akşam saatlerinde kıskıvrak yakalandı.

Polise direnen ve bir polisi bıçakla yaralayan katil zanlısı Özgür A.’nın polis merkezindeki sorgusunda suçunu itiraf ettiği öğrenildi.

Ordu Valisi Seddar Yavuz, Ordu Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi 3. sınıf öğrencisi Ceren Özdemir'in evinin önünde öldürülmesi olayında katil zanlısının yakalanmasına ilişkin açıklama yaptı.

Vali Yavuz'un açıklaması şöyle:

"Ö.A.'nın 14 yıl önce yine Ordu'da bir çocuğu öldürdüğü, 13 yıl boyunca kaçtığı, 2018 yılında da hırsızlık yaparken suçüstü yakalandığı ortaya çıktı. Çok fazla suç kaydı var. 12 civarında suç kaydı var. Eylemi cezaevinden firar ederek yaptı. Suçunu itiraf etti. 

Özellikle Ordulu kardeşlerimizin bize gösterdiği güvene ve güvenlik güçlerimize gösterdikleri yardım için teşekkürü bir borç biliyorum. Güvenlik birimlerimizin hızlı ve etkin çalışması nedeniyle failin ele geçmesi acımızı hafifletmiştir. Ümit ederim, bu tip acılar bir daha yaşanmasın. Şiddetin her türlüsünün kime yapılırsa yapılsın, kimden gelirse gelsin karşısında olalım."

Vali Yavuz, gazetecilerden birinin şüphelinin "akıl sağlığı" ile ilgili sorusuna "Bunun konuşulmasının hiçbir gereği yok. Hükümlü bu şahıs, demek ki suç işleme ehliyeti var ama şimdi durumunun ne olduğuna karar verecek olan adli makamlar değil sağlık kurumlarıdır. Sadece bu değil, 12 civarında da suç kaydı var" cevabını verdi.

CEZAEVİNDEN İZİNLİ ÇIKIP GERİ DÖNMEYEREK FİRAR ETMİŞ

Ordu Valiliğinden yapılan açıklamaya göre Özgür A’nın cezaevi firarisi olduğu belirlendi. Açıklamada, “3 Aralık Salı günü ilimiz Altınordu ilçesinde, Ceren Özdemir isimli Ordu Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi 3. sınıf öğrencisinin öldürülmesi olayı ile ilgili olarak yapılan kamera, teknik ve analiz çalışmaları neticesinde; öldürme olayını gerçekleştirdiği değerlendirilen eşkâle uygun şahıs, ilimiz Altınordu ilçesi Otogar civarında güvenlik güçlerimizce suç aletiyle birlikte yakalanmıştır.

Ö.A. isimli şüpheli, yakalanma esnasında emniyet görevlilerimize mukavemet ederek, 2 polis memuru hafif şekilde yaralamıştır. Gözaltına alınan zanlı, yapılan mülakatta suçunu itiraf etmiştir.

Ö. A. isimli zanlının 01.12.2019 tarihinde cezaevinden firar ettiği ve arandığı anlaşılmıştır. Olayla ilgili tahkikat, çok yönlü olarak devam etmektedir” denildi.

SUÇ MAKİNESİ

Özgür A.’nın uyuşturucu ticareti ve yaralamadan dolayı farklı zamanlarda cezaevinde yattığı belirlendi.

Geçmiş yıllarda tiner kullandığı belirlenen Özgür A’nın uyuşturucu kullanmak ve sokak ticaretini yapmaktan 2011-2012 yıllarında 1 yıl cezaevinde yattığı, çıkışının ardından bir yaralama olayı sonrası yeniden cezaevine girdiği ve iki yıl cezaevinde hükümlü olarak yattığı öğrenildi.

Cezaevi çıkışının ardından başka bir suçtan 2014 yılında yeniden kapalı cezaevine konulduğu belirlenen Özgür A’nın bu yılın başında açık cezaevi kısmına geçtiği, 1 Aralık tarihinde çarşı izninde geri dönmeyerek firar ettiği anlaşıldı.

Uyuşturucu ve tiner kullandığı belirlenen şahsın sorgusu sürüyor.

(İHA)