Abone Ol

Cengiz Holding TEMA Vakfı'nın Bağışı Reddetmesine Çok Kırılmış

Orman yangınları nedeniyle başlatılan fidan bağışı kampanyasında, TEMA'nın Cengiz Holding'in bağışını geri çevirmesi ardında konu hakkında Cengiz Holding'den açıklama geldi.

Cengiz Holding TEMA Vakfı'nın Bağışı Reddetmesine Çok Kırılmış

Türkiye’de orman yangınlarının etkili olmasıyla birlikte TEMA Vakfı bir fidan bağışı kampanyası başlattı.

Bireysel bağışların yanında kurumsal bağışlar da alındı ancak DW Türkçe'nin edindiği bilgilere göre, TEMA tarafından bazı şirketlerin bağışları geri çevrildi.

Bunların içinde çok sayıda kamu ihalesi alan ve çevreye zarar verdiği gerekçesiyle eleştirilen Cengiz Holding de bulunduğu öğrenildi.

Cengiz Holding ise TEMA tarafından bağışının reddeilmesi ardından kamuoyu ile bir duyuru paylaştı.

"TEMA’nın bizim bağışımızla ilgili yaptığı açıklamayı kamuoyunun takdirine bırakıyoruz" 

Cengiz Holding'in kamuoyu açıklaması şu şekilde,

6 Ağustos 2021 – Bildiğiniz gibi iki haftadır, Türkiye’nin farklı bölgelerinde ormanlık alanlarda çıkan yangınlara karşı ülke olarak büyük bir mücadele veriyoruz. Bizim de bu yangın nedeniyle içimiz yanıyor; tüm Türkiye gibi büyük üzüntü içindeyiz. Yangın süresince gerek devlet kurumlarıyla gerekse sivil toplum kuruluşlarıyla çok yakın çalıştık. Bu kapsamda her konuda desteklerimizi yapıyoruz; yapmaya da devam edeceğiz.

Böyle bir ortamda; Türkiye’nin her yanı yangınla çevriliyken TEMA’nın bizim bağışımızla ilgili yaptığı açıklamayı kamuoyunun takdirine bırakıyoruz.

Kamuoyuna saygıyla duyururuz.

Cengiz Holding