Abone Ol

Cemile Şenel Silahla Vurularak Ölmüştü! 5 Arkadaşına Müebbet Hapis Talebi!

17 yaşındaki Cemile Şenel'in geçen yıl 3 Eylül'de bir dairede silahla vurulduktan sonra kapısına bırakıldığı hastanede ölmesine ilişkin soruşturma tamamlandı. Cemile'yi 25 suç kaydı olan Nusret Tekin'in öldürdüğü saptandı. Yürütülen soruşturma sonucunda 5 şüpheli hakkında müebbet hapis istemiyle dav

Cemile Şenel Silahla Vurularak Ölmüştü! 5 Arkadaşına Müebbet Hapis Talebi!

Sultangazi Eski Edirne Asfaltı üzerinde bulunan bir evde 3 Eylül günü, dehşet dolu bir olay meydana geldi. 5 arkadaşı ile birlikte bir evde oturan Cemile Şenel, çıkan bir tartışmanın ardından tabancayla vuruldu. Cemile Şenel'i hastaneye götüren ve "Yolda yaralı buldum" diyerek Şenel'i hastanede bırakıp kaçtı. Hastanenin kamera kayıtları incelendi. Cemile'yi hastaneye getiren kişi Ramazan Rohani Çakın'dı. Polis tarafından kısa sürede gözaltına alındı. Çakın ilk ifadesinde, "Kadını yaralı olarak yolda buldum. Bir araba durdurup hastaneye götürdüm" diye ifade verdi. Polisler Çakın'ın Cemile'yi bulduğunu söylediği Eski Edirne Asfaltı Caddesi'nde araştırma yapmaya başladı.

ÖZEL IŞIK İZLERİ AYDINLATTI

Caddedeki esnafla yapılan görüşmeler ve kamera kayıtlarının incelenmesinde, Cemile'nin tam olarak hangi noktada otomobile bindiği tespit edildi. O noktada belli belirsiz kan izleri vardı. İzleri takip eden polis bir apartmanın girişine ulaştı. Apartmanın içinde hiç kan izi yoktu. Özel ışık kullanılarak temizlenmiş kan izleri görüntülendi. İzler apartmanın üçüncü katındaki daireye kadar gidiyordu. Polisler dairenin kapısını çaldı ama içeride kimse yoktu. Çilingir yardımıyla içeri giren polisler özel ışıkla baktıklarında dairenin içinin neredeyse kan gölü olduğunu fark etti. Dairede yapılan detaylı incelemede 2 boş kovan bulundu. Duvarda kurşun sekmesinden kalan izler de vardı. Karşı dükkânların birinde apartmanı gören bir güvenlik kamerası da bulundu. Kamera görüntülerine göre Çakın polislere yalan söylemişti. Cemile'yi dışarı çıkardıklarında yanında iki genç kadın ve iki erkek vardı.

KATİL KAN İZİNDEN YAKALANDI

Çakın çapraz sorguda beraberindeki kişilerin isimlerini verdi ve yaşananları anlattı. Evde oldukları ortaya çıkan Tuğba Can, Aysun Çelebi, Servet Sürücü de gözaltına alındı. Evde Nusret Tekin ile Servet Sürücü arasında tartışma çıkması üzerine Cemile'nin hayatını kaybettiği anlaşıldı. Polisteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen Aysun Çelebi, Tuğba Can, Servet Sürücü ve Ramazan Rohani Çakan tutuklandı. Nusret Tekin (39) defalarca cezaevine girip çıkmış, poliste 25 suç kaydı olan kriminal biriydi. Tekin tabancasıyla birlikte yakalandı. Nusret Tekin, "Aramızda husumet bulunan Servet'le aynı evde görüştük. Tahrik edici şekilde konuştu. Silahımı çıkarttım. Daha sonra yerime oturdum. Bana 'Erkek adam silahını çektiyse sıkar' dedi. Silahı tekrar çektim. Arkadaş elime vurunca tabanca ateş aldı. Mermi Cemile'ye isabet etti' dedi. Nusret Tekin, 'kasten öldürme' suçundan tutuklandı.

MÜEBBET HAPSİLERİ İSTENDİ

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından genç kadının ölümüne ilişkin yürütülen soruşturma tamamlandı. Savcılık, Nusret Tekin, Aysun Çelebi, Tuğba Can, Servet Sürücü ve Ramazan Rohani Çakan hakkında 'Tasarlayarak ve Çocuğa Karşı Kasten Öldürme' suçundan iddianame düzenledi. İddianamede, Nusret, Aysun ve Tuğba'nın fikir ve eylem birliği içerisinde hareket ederek Servet'i eve çağırdıkları, maksatlarının Servet'i öldürmek olduğu, Aysun'un Servet'i aralarındaki ilişki ve Servet'in kendisine olan zaafından faydalanarak pusuya çektiği, Servet'in eve gelmesinin ardından Tuğba'nın söz açarak Aysun ve Nusret'i beraber gördüğünü söylediği ve eylemlerini tasarlayarak gerçekleştirdikleri kaydedildi.

VURULMASINA RAĞMEN ARABA ÇARPTI DEDİLER

Tuğba'nın konuyu açmasının ardından Nusret'in Servet'e silahını doğrulttuğu, silahın yönünün Ramazan'ın müdahalesi sonucu değiştiği, bu nedenle maktul Cemile'nin vurulduğu, olayın cereyan etmesinden sonra Ramazan'ın Cemile'yi alarak hastaneye götürdüğü, Ramazan'ın kolluğa verdiği ilk beyanında Cemile'nin vurulduğunu bilmesine rağmen kadına araba çarptı diyerek yalan söylediği bu şekilde suçu işleyen Nusret'in yakalanmasını güçleştirdiği anlatıldı.