MedyaFaresi MedyaFaresi

Cemalnur Sargut Buket Aydın'a konuştu: Evden çıkmak kul hakkına girer orucu bozar

Kanal D Haber Başkanı Buket Aydın'a konuşan Cemalnur Sargut oruç ve corona üzerine dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Cemalnur Sargut, evde kalmamanın kul hakkı yemek olacağını ve orucu bile bozacağını ifade etti.

Eklenme: 26 Nisan 2020 13:14 - Güncelleme: 26 Nisan 2020 13:27

Cemalnur Sargut'la Milliyet Pazar eki için Kanal D Haber başkanı, Kanal D Ana Haber spikeri ve Milliyet gazetesi yazarı Buket Aydın'ın sorularını yanıtladı. 

Cemalnur Sargut koronavirüs ve Ramazan üzerine açıklamalarda bulunurken özellikle  “Zorunlu olmadıkça evden çıkmak kul hakkı yemektir” sözleri dikkat çekti.

 İŞTE CEMALNUR SARGUT'UN DİKKAT ÇEKEN O SÖZLERİ:

Bugün ibâdetlerin en yücelerinden biri, ulu’l-emr’e itâat olan evde kalma ibâdetidir. Böylece Allah’ın asla affetmem dediği iki günahtan biri olan kul hakkı yemekten de kurtuluruz. Hem tefekkür eder, yani halimizden ders alır hem de hizmet etmiş oluruz.

Bu şekilde her tür ibâdeti, yani kendini Allah’a yaklaştıracak olan her tür yardım ve ihsânı artırarak, bu anları çok zevkli bir hâle çevirip akşam da “Elhamdülillah, bir fakir bana el açtı, ben de onun sayesinde Allah’ıma bir hizmet yapabildim” diye mutlu olabiliriz. O zaman çok güzel geçiyor günler.