Abone Ol

Cemal Kaşıkçı'nın Nişanlısından Justin Bieber'a Çağrı

Öldürülen gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın nişanlısı Hatice Cengiz, Justin Bieber'a Cidde'de vereceği konseri iptal etme çağrısı yaptı

Cemal Kaşıkçı'nın Nişanlısından Justin Bieber'a Çağrı

İstanbul'da Suudi Arabistan Başkonsolosluğu'nda vahşi şekilde katledilen gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın nişanlısı Hatice Cengiz, Washington Post için bir makale kaleme alarak ünlü pop yıldızı Justin Bieber'a seslendi.

Cengiz, 5 Aralık'ta Cidde'de sahneye çıkacak Justin Bieber'dan bu konseri iptal etmesini istedi.

Cengiz, Bieber'a açık mektup olarak kaleme aldığı yazısında konserin iptaş edilmesinin, ünlü sanatçının isminin muhaliflerini eleştiren bir rejimin itibarını düzeltmek için kullanılamayacağını göstererek dünyaya güçlü bir mesaj yollayacağını söyledi.

Cengiz yazısında, "Cemal'in katilleri için şarkı söylemeyin. Lütfen konuşun ve onun katili Muhammed bin Selman'ı kınayın. Sesiniz milyonlarca kişi tarafından duyulacaktır" ifadelerini kullandı.

Cengiz, "MBS'nin piyonu olmayı reddederseniz, mesajınız çok net olacaktır: Ben diktatörler için sahneye çıkmam. Para yerine, adalet ve özgürlüğü seçiyorum" dedi.

Justin Bieber'ın, Cidde'de yapılacak Formula 1 Suudi Arabistan GP öncesinde sahne alması bekleniyor. Etkinlikte Bieber'ın yanı sıra A$AP Rocky, David Guetta, Tiesto ve Jason Derulo'nun izleyicilerin karşısına çıkması bekleniyor.