Abone Ol

Cemal Enginyurt ile Sabah Yazarı Oruç Arasında 128 Milyar Dolar Tartışması!

DP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt ile Daily Sabah Yazarı Merve Şebnem Oruç'un arasında "128 milyar dolar’’ tartışması yaşandı.

Cemal Enginyurt ile Sabah Yazarı Oruç Arasında 128 Milyar Dolar Tartışması!

Ahu Özyurt'un TV100 ekranlarında hazırladığı 10'den 12'ye programında DP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt ile Daily Sabah Yazarı Merve Şebnem Oruç'un arasında "128 milyar dolar nerede?" tartışması yaşandı.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun 128 milyar dolar açıklamalarında iyi niyet aramadığını söyleyen Oruç, Erginyurt'un üst üste sorduğu sorular sonrası programı terk etmek istediğini söyledi.

Açıklamalarına "Ben ekonomist değilim" diye başlayan Oruç'a Enginyurt "Zaten sorun burada. Senin gibi uzman olmayanlar açıklama yapıyor. Uzmanlardan açıklama yok diyerek" yanıt verdi.

"128 milyar dolar nerede diyenleri suçluyorsun, eleştiriyorsun ama sen anlat deyince ben uzman değilim diyorsun" diyen Enginyurt Oruç'a "Sen Merkez Bankası Başkanı'ndan daha mı iyi biliyorsun?" diye sordu.

Sözünün kesilmesinden rahatsız olan Oruç, programı terk edebileceğini belirterek "128 dolar ben de değil, kimde olduğunu da bilmiyorum" dedi.