MedyaFaresi MedyaFaresi

Cem Küçük: Aydın Doğan Kayyum gerçeğini iyi biliyor

Star Yazarı Cem Küçük bugünkü yazısında, Doğan Holding Onursal Başkanı Aydın Doğan’ı eleştirerek, kayyum göndermesi yaptı. Küçük, kayyuma vurgu yaparak "Aydın Doğan da bu gerçeği çok iyi biliyor...” dedi.

Eklenme: 06 Kasım 2015 14:10 - Güncelleme: 09 Nisan 2016 06:30

Star Yazarı Cem Küçük'ün İngiltere’nin Ankara Büyükelçisi Richard Moore'u da eleştirdiği 'Yerli ve milli bir adam değilsin Aydın Doğan' başlıklı yazısındaki ilgili kısım şöyle:

"Mr. Moore şuna da cevap versin: Acaba İngiliz bir medya patronu halka açık şirkete ait arsayı değerinden düşük fiyata satmış gösterip, geri kalanı da Samsonite bavulla açıktan aldıysa ve bu bavulu getiren kişi yaptığı işi belgeleriyle ortaya koyuyorsa bu medya patronuna İngiliz hukuku ne yapar? Halka açık şirketin hissedarlarını dolandıran bu işadamı hakkında ağır ceza yargı süreci başlamaz mı? Mr. Moore yine inkâr eder mi bilmem ama kendi devletinin Asil Nadir’e yaptıklarını kendisine hatırlatırım. Çok düşük bir miktarı aynen böyle cebellezin etti diye Asil Nadir İngiliz devleti ve yargısı tarafından bitirildi.

Şirketlerine kayyum atandı. Hissedarlarını dolandıran halka açık bir şirkete -isterse bir gazete ya da TV olsun -hukukun gerektirdiği gibi kayyum atanır. Bu olay bu kadar nettir. Hiç ağlamak yok. Köksal Bayraktar bile kabul ediyor ki, hukuk böyle emrediyor. Aydın Doğan da bu gerçeği çok iyi biliyor...