MedyaFaresi MedyaFaresi

Çaycı Hüseyin isyan etti: İkide bir ölmekten bıktım! Alparslan Özmol kimdir, nereli?

Twitter alemi, ‘Çocuklar Duymasın’ın ‘Çaycı Hüseyin’i Alparslan Özmol’u (44) ayda en az 2 kez çeşitli nedenlerle öldürüyor ve oyuncuyu TT yapıyor.

Eklenme: 30 Haziran 2020 11:03 - Güncelleme: 30 Haziran 2020 11:07

Alparslan Özmol her defasında “Gençler yapmayın, etmeyin. Annem korkudan çılgına dönüyor” dese de dinletemiyor.

Twitter önceki gün bir kez daha ‘Ünlü oyuncuyu kaybettik’ haberiyle çalkalandı. Özmol “Annem yine aradı. ‘Biliyorum, iyisin. Ama yine sorayım’ dedi. Sokağa çıktım, biri yanıma gelip ‘Abi sen ölmedin mi?’ diye sordu. Anlıyorum, gençler bana olan sevgisini böyle dile getiriyor. Ama ikide bir ölmekten bıktım” dedi. “Bazı espriler çok yaratıcı, gülüyor musunuz?” sorusuna ise şu cevabı verdi:

“Kahkaha bile atıyorum. Sağ olsunlar, bu sayede ömrümü uzatacaklar.”

ÇAYCI HÜSEYİN ALPARSLAN ÖZMOL KİMDİR?

Alparslan Özmol, 19 Nisan 1976 yılında Almanya'da doğmuşturdu. Başarılı oyuncu ilkokulun ardından kayıt olduğu ortaöğretimde boyundan ötürü yaşadığı zorluklar yüzünden okulu bırakmak zorunda kaldı. O dönemlerde ailesi ile Bursa'ya yerleşen isim burada bir züccaciye dükkanında turistlere eşarp satarak geçimini sağlıyordu. Turistlere satış yapmak için birkaç yabancı dil öğrenen Özmol tamamen tesadüf eseri Bursa Devlet Tiyatorsu'nda yeni sahnelenecek bir oyunda kralın soytarısı rolüyle oyunculuğa ilk adımını attı.

Bursa Devlet Tiyatorsu'nda bir çok oyunda rol alan isim televizyona ilk adımı Hamdi Alkan'ın başrolünü oynadığı güldürü programı olan Reyting Hamdi'de 8 bölüm oynayarak attı.Alpaslan Özmol'un hayatındaki dönüm noktası ise Özgür Ozan aracılığı ile tanıştığı Birol Güven sayesinde oldu. O Dönemde Birol Güven TGRT ekranları için "Kahkaha Show" adlı bir program hazırlıyordu. Özmol bu programda bir mafya babasını canlandırdı ve bu rolü ile dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Başarılı isim gelen tekliflerin artması ile beraber Bursa'dan ayrılıp İstanbul'a yerleşti.İstanbul'a yerleşen oyuncunun Türkiye tarafından tanınması ve sevilmesi "Ayrılsak da Beraberiz" dizisi ile oldu. Oyuncu ilk olarak bu dizide Çaycı Hüseyin tiplemesi ile izleyenlerin karşısına çıktı. Özmol bu karakter ile o kadar çok sevildi ki Birol Güven Çocuklar Duymasın adlı diziye bu karakteri bire bir taşıdı.