Abone Ol

Çarşı Grubu Lideri Akyıldız: Mülteci Değil, İnsan Kaçakçılığına Karşıyız

Beşiktaş'ın Rizespor ile oynadığı karşılaşmaya ''Mülteci istemiyoruz'' sloganı damgasını vurdu. "çArşı" grubu lideri Murat Akyıldız, '' Mültecilere değil, insan kaçakçılığına karşıyız'' dedi.

Çarşı Grubu Lideri Akyıldız: Mülteci Değil, İnsan Kaçakçılığına Karşıyız

Süper Lig'de 2021-22 sezonunun açılış maçında Çaykur Rizespor'u konuk eden Beşiktaş tribününden, "Mülteci istemiyoruz" sloganları yükseldi.

Türkiye'de yaptığı yardımlar ve sosyal sorumluluk projeleriyle öne çıkan siyah-beyazlı tribünden gelen bu çıkışa tepki olduğu kadar destek de vardı.

Göçmen sorunu, son dönemde Afganistan'dan gelen mülteci yoğunluğuyla Türkiye'nin en önemli gündem maddelerinden biri.

Bu sorun zaman zaman şiddet olayları ve saldırıların da kapısını araladı.

"Savaştan, baskıdan ve rejim etkisiyle mağdur olan çocukların tartışılmasına karşıyız"

Beşiktaş taraftar grubu çArşı'nın lideri "Sarı Murat" lakabıyla tanınan Murat Akyıldız, yaşananlarla ilgili Independent Türkçe'ye konuştu.

"Çocukların olduğu her ortam bizim kutsalımızdır, kimliğine bakmayız" diyen Akyıldız, "Çocukların milletine, inancına, düşüncesine, rengine bakmayız. Çocuklar bizim en hassas, en kutsal alanımızdır. Hele savaştan, baskıdan ve rejim etkisiyle mağdur olan çocukların tartışılmasına bile karşıyız" dedi.

Çarşı Grubu Lideri Akyıldız: Mülteci Değil, İnsan Kaçakçılığına Karşıyız - Resim: 1

"Umutlar pazarlanıyor, hayaller bedel karşılığı uluslararası ticarete dönüştürülüyor"

Çocukların, annelerin, dul kadınların, hasta ve engellilerin durumunun tartışmaya açılmasını vicdanların kabul etmeyeceğini belirten Akyıldız, göçmenlerin, araçlarla ücret karşılığı başka ülkeye gitmek üzere Türkiye'de yığılmalarının normal olmadığını dile getirerek, "İnsan ticareti yapılıyor, umutlar pazarlanıyor, hayaller bedel karşılığı uluslararası ticarete dönüştürülüyor" diye konuştu.