MedyaFaresi MedyaFaresi

Kulis: AKP'li vekiller istifa edip Babacan'ın partisine geçecek

İki bağımsız milletvekilinin yanı sıra AKP’li bazı vekillerin, Ali Babacan’ın kuracağı partiye geçmek için söz verdikleri ileri sürüldü.

Eklenme: 22 Ocak 2020 22:13 - Güncelleme: 22 Ocak 2020 23:08

AKP’den istifa eden Ali Babacan’ın parti kuracağı siyaset kulislerinde konuşuluyordu. Babacan Aralık 2019 sonunda kurulacağı ileri sürülen partinin Ocak 2020’inde kurulacağını açıklamıştı.

Babacan cephesinin AKP'li kimi milletvekilleri ile de görüştüğü ve kuracağı partiye geçmeleri konusunda kendilerinden söz aldığı iddia edildi.

Yeniçağ’dan Fatih Ergin’in haberine göre, Babacan Bağımsız Milletvekili Erhan Usta ve AKP’den istifa eden İstanbul milletvekili Mustafa Yeneroğlu’nun yanı sıra TBMM’de grup kurmaya yakın sayıda AKP vekilin desteğini aldığı belirtildi. 

Haberde ayrıca yeni parti çalışmalarında yer alan bir ismin, sadece AKP’li milletvekilleri ile temas halinde olduklarını belirterek, “Partiyi kurduğumuzda Meclis’te grup kuracak bir sayıda olmasa bile, bir grup AKP milletvekilinin istifa ederek partimize geçeceği kesin. Böyle bir kan kaybını belediye başkanlarının geçişleri ile kapatamazlar” dediği aktarıldı.