Abone Ol

Sosyetik Çapkınların Pes Dedirten Vize Alma Yöntemi

Sosyetik çapkınların yurtdışına gidiş planı 'yok artık' dedirtti

Sosyetik Çapkınların Pes Dedirten Vize Alma Yöntemi

Sabah gazetesi yazarı Mert Vidinli bugünkü köşesinde, “Sosyetik çapkınların yeni vize alma yöntemi” başlıklı dikkat çeken bir yazı kaleme aldı.

“Avrupa ülkelerine rahatça gitmek isteyen sosyetikler, yurt dışında yaşayan sevgilileri sayesinde kolayca vize alıyor. Ama bunun için yazıştıklarını; mailler, mesajlar ve fotoğraflarla ispat etmeleri gerekiyor. Bizim sosyetikler önce flört uygulamasından yabancı bir sevgili buluyor, ilk buluşmayı Türkiye’de gerçekleştirip bol bol fotoğraf çektiriyor. Sonra gelsin kolay vize…” diye yazan Mert Vidinli, yazısına şöyle devam etti:

“Sosyetenin yeni seyahat formülü bu sevgili okurlarım! Avrupa ülkelerine gidişte sevgilisinin yurt dışında yaşadığını ispat etmek ve ardından kavuşma vizesi almak. Şu an çapkınlarımız seyahat için bu formülü deniyormuş. Uzun süredir yazıştığınızı ispat eden e-mailler, fotoğraflar, başvuru dilekçesi ile beraber konsolosluğa başvuruyormuşsunuz.

Farklı ispat biçimleri de var tabii. İşte bu yöntemi fırsat bilen bazı çapkın sosyetikler, ilk önce flört uygulamasından kız tavlıyor, ilk buluşmayı Türkiye'de gerçekleştirip, ilişkiyi ispat edecek kanıtlarla Avrupa'ya giriş hakkını kazanıyormuş. Buna siz ne diyorsunuz?”