Abone Ol

Habertürk TV canlı yayında flaş iddia! Sağlık Bakanlığı gerçek sayıları paylaşmıyor

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın açıkladığı verilerde yalnızca PCR testi pozitif olan hastaların korona vakası olarak değerlendirildiğini belirten Prof. Dr. Onat, PCR testi negatif çıkan hastaların da aslında korona hastası olduğunu söyledi.

Sağlık Bakanlığı gerçek sayıları paylaşmıyor

Habertürk'te ekranlara gelen, Mehmet Akif Ersoy'un sunup yönettiği Nedir, Ne Değildir programının konukları Prof. Dr. Pınar Okyay, Prof. Dr. Bengi Baser ve Prof. Dr. Filiz Onat oldu.

Onat, canlı yayında çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın açıkladığı verilerde yalnızca PCR testi pozitif olan hastaların korona vakası olarak değerlendirildiğini belirten Prof. Dr. Onat, PCR testi negatif çıkan hastaların da aslında korona hastası olduğunu söyledi.

Sağlık Bakanlığı'nın gerçek sayıları paylaşmadığını savunan Filiz Onat, şöyle konuştu:

"Tüm sayılar açıklanıyor ama örneğin hasta veya ölüm sayılarında Sağlık Bakanlığı PCR testini temel alıyor. Dolayısıyla eğer PCR testi negatif olsa bile biliyoruz ki BT vurgusu uygun olan hastalar tedaviye başlıyor."

SAĞLIK BAKANLIĞI GERÇEK SAYILARI PAYLAŞMIYOR

"PCR testi negatif ama Favipiravir kullanmayı gerektirecek bir klinik durum var. Yani gerçek hasta, gerçek vaka sayısını bilmiyoruz. Bunu bakanlık biliyor. Biliyor ve gerçek sayıları paylaşmıyor."