Abone Ol

Camide TikTok videosu çeken kadına suç duyurusu

Gaziantep'te sosyal medya üzerinden İslam dininin gerekleriyle bağdaşmayan paylaşımla ilgili adli işlem başlatıldı. Sosyal medya platformu TikTok'ta paylaştığı videolarda B.O isimli kadının camilere ayakkabılarıyla girdiği ve uygunsuz şekilde görüntüler çektiği görülüyor.

Camide TikTok videosu çeken kadına suç duyurusu

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, B.O'nun sosyal medya hesabı üzerinden camide İslam dininin gerekleri ile bağdaşmayan paylaşımda bulunduğu ifade edilerek şu bilgilere yer verildi.

"Emniyet Müdürlüğü ekiplerimiz tarafından yapılan araştırma sonucunda şahsın kimliği tespit edilmiştir. Kimliği tespit edilen B.O'ya nöbetçi cumhuriyet savcısı tarafından 'ibadethane ve mezarlara zarar verme' suçundan işlem yapılmıştır."

İşte o video...

Gaziantep Valisi Davut Gül ise Twitter'dan yaptığı açıklamada "Cami içerisinde ayakkabıyla görüntü çekip sosyal medya uygulaması üzerinden paylaşım yapan B.O. tespit edilerek TCK.153 kapsamında İbadethane ve Mezarlara Zarar Vermeden suç duyurusunda bulunulmuştur. Adli ve idari süreç devam etmektedir." dedi.

iha