Abone Ol

Camide karısı tarafından başka bir kadınla basılan imama soruşturma

Sözcü yazarı Saygı Öztürk, Karabük Sipahiler Köyü İmamı Yusuf Ziya S.'nin cami içinde bulunan odada başka bir kadınlayken eşi tarafından bulunan imam hakkında soruşturma başlatıldığını yazdı.

Camide karısı tarafından başka bir kadınla basılan imama soruşturma

Öztürk yazısında, "Karabük Sipahiler Köyü İmamı Yusuf Ziya S., namaz saatinin dışında caminin içinde bulunan odada eşi tarafından bir kadınla basıldı. Jandarma olay yerinde tutanak tuttu. İmamın eşi jandarmada verdiği ifadede yaşanan rezaleti tüm ayrıntılarıyla anlattı. Karabük'e bağlı Sipahiler köyünde son derece üzücü bir olay yaşandı.

İmamın caminin üst katında bulunan odasında bir kadınla baş başa olduğu, eşinin camiyi basmasıyla ortaya çıktı. Olay jandarmaya intikal ettirildi, tutanak tutuldu. Eşi de imam hakkında şikayetçi oldu.

İmamın kayınbabası, Yeniden Refah Partisi Yozgat İl Başkanı Nihat Kayhan da olayı il müftülüğüne bildirmesi üzerine soruşturma açıldı. Köy muhtarı, “Camide yaşanan rezalet nedeniyle köylülerimiz infial halinde.

Herkes yaşanan olaya lanet okuyor” dedi. İmam Yusuf Ziya S.'ye da sordum. “Eşimle boşanmak istediğim için bana itibar suikastı yaptılar. Bayan arkadaşımla oturduğumuz yer cami değil, caminin deposu olarak kullandığımız yer. Hakkımda idari soruşturma yürütülüyor. Sözü edilen kadın da bir saat oturup gidecekti” dedi." ifadesini kullandı.