MedyaFaresi MedyaFaresi

Burcu Kıratlı'dan Şevval Şahin'e olay sözler: Böyle bir cahillik yok

Geçtiğimiz günlerde koronavirüse yakalanan sevgilisi Yiğit Marcus Aral ile yeniden parti düzenleyen Şevval Şahin'in "Abartılacak bir şey yok, sadece 10 kişinin koronavirüs testi pozitif çıktı" açıklaması şaşkınlık yarattı.

Eklenme: 15 Eylül 2020 16:11 - Güncelleme: 15 Eylül 2020 16:55

Şevval Şahin, bu partiyle ilgili tepki çeken bir savunma yaptı. Uçankuş’a konuşan Şahin, iki kez test yaptırdığını ve ikisinin de negatif çıktığını, sevgilisi Yiğit Marcus Aral’ın ise koronavirüsü atlattığını söyledi.

Şahin, “Erkek arkadaşım bir tek pozitif çıktı ve o da hemen atlattı. Abartıldığı kadar vaka yok yani… Toplam çevremizde 10 kişi pozitif çıktı. Şu an herkes negatif. Virüsü sevgilimin partilerden kaptığını ispatlayamayız. Şu an hepimizin sağlığı yerinde” dedi.

'BU CEHALET YÜZÜNDEN İNSANLAR ZARAR GÖRÜYOR'

Oyuncu Burcu Kıratlı, Şahin’in bu sözlerine tepki gösterdi. Instagram hesabından Şahin’in açıklamasını paylaşan Kıratlı, şöyle yazdı:

“Gerçekten böyle bir cahillik yok. Göz önünde oldukları için topluma örnek bir insan olmak zorunda olduğunu anlayamamışlar. Toplumun göz önünden çekilsinler. Yazık… Sadece 10 kişi pozitif çıktı ne demek ya! 10 kişi az mı? Ülkemize bu kadar tedbirli davranın diye bas bas bağırırken. Bu cehalet yüzünden insanlar ve tüm iş sektörleri zarar görüyor. Konserler iptal, setler erteleniyor… Bir çok emekçi işsiz kalıyor. Biraz hassasiyet…”