Abone Ol

Bunu söyleyen bir CHP'li: Kılıçdaroğlu aday olacak, Türkiye değil ama CHP kurtulacak

Gazeteci Levent Gültekin, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun adaylığını organize ettiğini iddia ettiği CHP'li bir yetkilinin, "Kemal Bey'i aday yapıyoruz, muhtemelen Türkiye'yi kurtaramayacağız ama partiyi kurtaracağız" dediğini ileri sürdü.

Bunu söyleyen bir CHP'li: Kılıçdaroğlu aday olacak, Türkiye değil ama CHP kurtulacak

Levent Gültekin, Halk TV ekranlarında Murat Sabuncu ile 'İki Yorum' programında iki ay önce şahit olduğunu söylediği bir konuşmayı anlattı. CHP'li üst düzey bir yetkilinin 2017 yılındaki Anayasa değişikliği referandumunda, "İnşallah referandumdan evet çıkar da biz Kılıçdaroğlu'ndan kurtuluruz" dediğini; aynı kişinin şu an Kılıçdaroğlu'nun Cumhurbaşkanı adaylığı için çalışma yaptığını söyledi.

"CHP'de çok yetkili kişi şuan Kemal Bey'in adaylığını organize ediyor" diye konuşan Gültekin, "İki ay önce bir ev sohbetinde 'Kemal Bey'i aday yapıyoruz, muhtemelen Türkiye'yi kurtaramayacağız ama partiyi kurtaracağız dedi" ifadelerini kullandı.

Konuşmanın bütün genel başkan yardımcılarına ve Kılıçdaroğlu'na da gittiği ancak kimsenin bir şey yapmadığını söyleyen Gültekin, "böyle bir ortamda endişe duymaz mısınız?" dedi.

Gültekin şunları söyledi:

"O kadar şey duyuyoruz, o kadar çok şeye şahit oluyoruz, dedikodudan bahsetmiyorum, teyit edilmiş konuşmalar. Mesela 2017 referandumunda 'inşallah referandumdan evet çıkar da biz Kılıçdaroğlu'ndan kurtuluruz' diyen CHP'de çok yetkili kişi şuan Kemal Bey'in adaylığını organize ediyor.

Aynı kişi şu anda Kemal Bey'in adaylığını organize eden kişi, iki ay önce bir ev sohbetinde 'Kemal Bey'i aday yapıyoruz, muhtemelen Türkiye'yi kurtaramayacağız ama partiyi kurtaracağız' dediği; bunu bütün genel başkan yardımcılarına gittiği, Kemal Bey'e de gittiği ve kimsenin bir şey yapmadığı bir ortamda endişe duymaz mısınız?"