MedyaFaresi MedyaFaresi

Bülent Ersoy’un annesi hayatını kaybetti

Usta sanatçı Bülent Ersoy, en yakın arkadaşı Nur Yerlitaş'ın vefatının ardından bir de anne acısıyla sarsıldı. Ersoy'un annesi Necla Poyraz, İstanbul'daki evinde vefat etti.

Eklenme: 28 Nisan 2020 09:36 - Güncelleme: 28 Nisan 2020 10:35

Türk Sanat Müziği'nin usta isimlerinden Bülent Ersoy'un annesinin ölüm haberini  Ersoy'un danışmanı Arzu Acay, sosyal medya hesabından "Diva'mız annesini kaybetti. Acımız çok büyük" paylaşımı ile üzücü haberi duyurdu.

NECLA POYRAZ KİMDİR?

9 Haziran 1952 yılında dünyaya gelen Ersoy, İstanbul doğumludur. Güçlü sesi ile dinleyicileri kendine hayran bırakan Bülent Ersoy, Türk Sanat Müziği Sanatçısıdır ve sahnelerin Diva'sıdır.

Bülent Ersoy'un annesi Necla Poyraz Fikret Erkoç ile evlenmiştir. Necla Poyraz'ın başka çocuğu olup olmadığı bilinmemektedir. Bir röportajında Necla Poyraz evliliği ve Bülent Ersoy'un doğumuyla ilgili şunları söylemiştir;

Evliliğimiz büyük bir aşk sonunda oldu. Fikret hemen çocuk istedi. Bülent'in dünyaya gelişi bile kolaydı. Dün gibi hatırlıyorum. Cumartesi günü saat 05.00'de sancım tuttu. Ezan okunuyordu, Bülent doğdu.