MedyaFaresi MedyaFaresi

Buket Aydın kimdir, kaç yaşında?

Buket Aydın kimdir kaç yaşında kiminle evli Kanal D ana haberi sunuyor

Eklenme: 03 Mayıs 2018 16:24 - Güncelleme: 03 Mayıs 2018 16:28

Demirören Grubu'na satışının ardından büyük revizyonlar beklenen Doğan Grubu kanalı Kanal D'de değişimler başladı. Bunlardan biri Ahmet Hakan'ın sunduğu Kanal D Ana Haber.

Kanal D Haber'de Ahmet Hakan'ın yerine Buket Aydın geldi, bülten artık ona emanet. İsim açıklandıktan sonra herkes Buket Aydın'ı merak eder oldu. Peki Kanal D Ana Haber'in yeni spikeri Buket Aydın kimdir nereli kaç yaşında? Buket Aydın evli mi kocası kim? İşte Buket Aydın hakkında her şey.

BUKET AYDIN KİMDİR? 

Buket Aydın (d. 1 Ocak 1985, Bursa), Televizyon haber sunucusu.Burslu olarak girdiği “İstanbul Kültür Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü”nden mezun oldu. Attila İlhan’ın şiirleri üzerine master yaparak yüksek lisansını tamamladı. Kadıköy’de bulunan Kuşdili Spikerlik ve Sunuculuk Kursu’nda eğitim alarak iyi dereceyle mezun oldu.

Bir sene özel bir radyoda haber spikerliği yaptıktan sonra Kanaltürk kanalına girerek spor bülteni ve daha sonra hafta sonu ana haber bültenlerinde sunuculuk yaptı. Kanal Türk’ten ayrıldıktan sonra TRT Türk kanalına geçerek program sunuculuğu yapan Buket Aydın 2011 yılı Nisan ayında yeniden yapılanmaya geçen NTV’ye transfer olarak haber kuşaklarında sunuculuk yapmaya başladı.

NTV’de hafta içi 23.00’da başlayan Gece Bülteni Kuşağını sunmaktadır.Aydın, aynı zamanda Nişantaşı Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema bölümü öğretim görevlisidir. 2013 yılında iş adamı Erce Baykal’la evlenmiştir.