Abone Ol

Buket Aydın Canlı Yayında Zor Anlar Yaşadı

Haber Global kanalında yayınlanan programına Ahmet Davutoğlu'nu ağırlayan Buket Aydın, zor anlar yaşadı.

Buket Aydın Canlı Yayında Zor Anlar Yaşadı

Haber Global kanalında Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu'nu konuk eden sunucu Buket Aydın, Davutoğlu'na 'Stratejik Derinlik' isimli kitabının İngilizcesini Yunanistan'da bir taksicinin elinde gördüğünü söyledi. Aydın'ın sözünü kesen Davutoğlu ise  "Yunancadır, İngilizce'ye çevirisine izin vermedim" dedi.

Davutoğlu'nun cevabı üzerine zor anlar yaşayan Aydın, kitabın kapağını İngilizce gördüğü konusunda ısrar etti.

"Akademik çevrelerde çok ses getiren Stratejik Derinlik adlı bir kitabınız var" diyerek söze başlayan Buket Aydın, "Çok değişik bir şey anlatmak istiyorum" diyerek Yunanistan'a gittiği sırada bindiği takside Ahmet Davutoğlu'nun kitabını gördüğünü söyledi. Buket Aydın, "Taksiyi kullanan beyefendiye sordum. Bu kitabı mı okuyorsunuz? Tabi İngilizce çevirisiydi, Yunanca değil İngilizce. Şoför evet dedi" diyerek anısı anlattı.

Buket Aydın'ın sözünü kesen Davutoğlu ise "Yunancadır, İngilizce'ye çevirisine izin vermedim" dedi. Kitabın Yunanca çevirisinin en çok satan kitaplar arasına girdiğini söyleyen Davutoğlu "Stratejik Derinlik'in 12 dile çevirisi yapıldı. İngilizce çevirisini o sırada devlet görevlisi olduğum için ki çok sayıda yayınevi talip olduğu halde izin vermedim. Birçok ülke ile ilgili analiz var çünkü orada. Ama bu sene Japoncaya da çevrildi ve 20 yıl sonra Jayonya'da da yayınlandı, geniş yankı buldu. Rusça, Arapça, Yunanca, Bulgarca, Sırpça, Macarca ve birçok dile çevrildi" diyerek Buket Aydın'ı düzeltti.

İşte o anlar...